Sobota 21. října. Svátek má Brigita.

Stabilizace realitního trhu v USA by mohla přijít na konci letošního roku

Američtí analytici vidí světlo na konci tunelu, a to i přesto, že aktuální statistiky zatím oživení realitního trhu nesignalizují.

Ze statistik Celonárodního sdružení realitních kanceláří (NAR) vyplývá, že Index podepsaných ale dosud neuzavřených smluv (PHSI) na nákup jednogeneračních domů USA za leden nečekaně klesl o 7,7% na nové rekordní minimum 80,4bodů a překonal tak listopadové minimum – 83,1 bodu. Krize amerického bytového trhu stále pokračuje. Ve stejném období před rokem dosahoval v době hypoteční krize index PHSI 85,9 bodů což je meziroční pokles o 6,4%. Průměrné ekonomické odhady očekávaly 85,1bodů a mírný pokles z předběžné prosincové hodnoty 87,7. 

Hlavní ekonom NAR Lawrence Yun uvedl že kupci stále vyčkávají na podporu od státu, situaci na trhu stále zhoršuje slabá spotřebitelská důvěra a obavy ze ztráty zaměstnání. Podobný obraz lze očekávat i v následujících měsících než se zlepší dostupnost úvěrů a vláda prosadí daňové úlevy pro zájemce o bydlení.

"I přesto, že přebytek domů je na trhu rekordní, úrokové sazby hypoték jsou již relativně nízké a kupní síla typické americké rodiny se meziročně významně zlepšila. To všechno společně s návrhem stimulů představuje naději, že ke stabilizaci trhu a cen nemovitostí v USA dojde ke konci letošního roku," uvedl Lawrence Yun. 

Zdroj:
Investujeme.cz, IQ Trade

Předchozí článek: «
Následující článek: »

1 komentář k článku “Stabilizace realitního trhu v USA by mohla přijít na konci letošního roku”

  1. hervin napsal:

    taky by mohla prijit
    Taky by mohla prijit v roce 2010 nebo 2011, nebo 2012, nebo jindy.
    Vsechno je mozne

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *