Neděle 29. listopadu. Svátek má Zina.

Stát se zaměří na podporu nájemních bytů, hlavně pro seniory

Podle nové státní koncepce do roku 2020 se stát zaměří na podporu výstavby nájemních bytů hlavně pro seniory.

Mimo to se stát bude v oblasti bydlení bude snažit o zapojení soukromých zdrojů, evropských peněz a úvěrů.

Současný model rozvoje bydlení byl dosud založen hlavně na dotacích. To je však podle ministra pro místní rozvoj Kamila Jankovského dlouhodobě neudržitelné a dotace na podporu bydlení by měly klesnout. 

K tématu se také vyjádřil Tomáš Prouza, ředitel pro bankovní služby, média a regulaci, člen představenstva společnosti Partners:

Podpora vhodného bydlení pro seniory je velmi důležitá, protože dnes často senioři žijí v příliš velkých a příliš drahých bytech a nemají možnost najít si vhodnější a dostupnější alternativu. Je také správné, že stát připravuje střednědobou koncepci podpory bydlení, je ale otázkou, zdali má docházet k tak radikální změně zaměření podpory oproti předchozí koncepci, která byla úspěšná a pomohla významné části české populace ke zlepšení bytové situace.

Přílišná podpora jednoho malého segmentu trhu s bydlením může mít negativní dopady na jiné oblasti, zejména na modernizaci zanedbaného bytového fondu. Stát by proto neměl zavrhovat smysluplné a fungující nástroje podpory bydlení jako je stavební spoření či možnost odečítat úroky z hypoték od daňového základu. Právě ty se totiž v posledních letech staly pro mnohé motivací investovat do vlastního bydlení, ať už šlo o pořízení bydlení pro mladé rodiny, modernizaci vlastního bydlení nebo jako účinný nástroj zabezpečení na stáří.“

Zdrpj: ČTK, Komentář společnosti Partners

Předchozí článek: «
Následující článek: »

1 komentář k článku “Stát se zaměří na podporu nájemních bytů, hlavně pro seniory”

  1. Dittrichova E. napsal:

    Strecha nad hlavou

    Strechu nad hlavou nema kazdy, a proc, protoze byla zrusena statni vystavba bytu, padla Bytova druzstva, kde clenstvi bylo dostupne takrka vetsine, kdo chtel, pak se tyto byty zprivatizovaly, a kdo nemel na milionove odkoupeni prisel o strechu nad hlavou, lumparna teto privatizace byla odsouhlasena MU, Magistraty,kteri se zbavily prodanim statnich bytu, a seniory v nich bydlicich tak hodily pres palubu, vetsina ty miliony na odkoupeni nemela a banky nepujcily. Dnes nejsou zadne byty „udajne“ ale bytove odbory nezanikly, zajimave, byty co maji jen opravuji a prodavaji,narok na byt statni maji „jen nekteri s dvaceti detmi a pribuzenstvem“ nyni i imigranti, kdo je diskriminovan, pani politici, co jste udelali od privatizace pro seniory, poslali jste je do lesu, haju, skal a pod mosty, proto mame statisice bezdomovcu, diky vam!!!!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *