Pondělí 23. října. Svátek má Teodor.

Státní fond dopravní infrastruktury získá v příštím roce 84,4 mld. Kč

Vláda schválila rozpočet Státního fondu dopravní infrastruktury a harmonogram další výstavby. V příštím roce bude SFDI hospodařit s 84,4 miliardami korun.

Rozpočet Státního fondu dopravní infrastruktury na příští rok je v porovnání s letošním rokem zhruba o 3,5 miliardy nižší. Celkově se prostaví 84,4 miliardy Kč. Změny by měly nastat také ve struktuře financování jednotlivých projektů. Výrazně nižší by měl být příspěvek státu, naopak příliv peněz z evropských fondů zesílí.

Nejvíce peněz dostane z fondu příští rok Ředitelství silnic a dálnic, celkem 45 mld. Kč. Necelých 31 mld. Kč obdrží Správa železniční dopravní cesty, která zajišťuje údržbu a výstavbu kolejí, především železničních koridorů.

Vláda rovněž schválila aktualizovaný harmonogram výstavby dopravní infrastruktury. Konečného data dostavby se dočkala rychlostní silnice R35 (Liberec – Turnov – Hradec Králové – Moravská Třebová – Mohelnice – Olomouc – Lipník nad Bečvou), která by měla být dokončena v roce 2017. Příští rok bude také pokračovat například výstavba dálnice D47 na severní Moravě, D8 mezi Lovosicemi a Řehlovicemi, jihočeské D3 u vsi Mezno nebo obchvatu Českého Těšína. Na železnici bude pokračovat například modernizace koridorů z Prahy do Českých Budějovic a Chebu.

Zdroj: sReality.cz, ČTK

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *