Sobota 21. října. Svátek má Brigita.

Stavaři očekávají v letošním roce 3% pokles zakázek

Stavební společnosti nahlíží do budoucnosti o něco optimističtěji. Silně negativní nálady z poloviny předešlého roku (očekávání poklesu až o 11% v 2009) se postupně začínají uvolňovat. V současné době společnosti předpovídají pro rok 2010 pokles o 3 %, vyplývá ze studie CEEC Research a KPMG Česká republika.

Aktuální vytížení kapacit firem zaznamenalo znatelný pokles (částečně i díky mimosezóně). Největším problémem stále zůstává nedostatečná poptávka. V důsledku předpokládaného poklesu stavebnictví v roce 2010 očekávají stavební společnosti pokles svých prodejů. Největší poklesy (až 5,9 %) očekávají velké stavební společnosti. Malé a střední firmy jsou ve svých očekáváních méně pesimistické. Klíčovou prioritou na dalších dvanáct měsíců pro stavební společnosti je zvýšení efektivity jejich fungování.


„V tomto roce růst ve stavebnictví zatím ještě neočekáváme, mírné zlepšení by mohlo nastat až v roce 2011. V roce 2010 bude poptávka na trhu stále omezená, firmy proto budou vystaveny vysokému konkurenčnímu tlaku. Chtějí-li zvýšit svůj podíl na trhu způsobem, který bude trvale udržitelný a bude přinášet zisk, měli by jejich vedoucí pracovníci i nadále zvyšovat efektivitu procesů, důsledně řídit rizika a pečlivě posuzovat investiční strategie.“ říká Andreas Höfinghoff, Partner odpovědný za stavebnictví ve společnosti KPMG Česká republika k výsledkům společného průzkum. 

Více informací o náhledu stavebních společností na současnou situaci ve stavebnictví naleznete v tiskové zprávě.

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *