Neděle 22. října. Svátek má Sabina.

Středeční aukce měla úspěch. Majitele si našlo 38 nabízených nemovitostí

V Praze se ve středu uskutečnila aukce nových bytů a rodinných domů, ve které největší počet zájemců v dvacetileté historii aukcí a dražeb soupeřil o 39 nemovitostí z 10 developerských projektů.

Průběh aukce předčil veškerá očekávání . Aukce se aktivně účastnilo 131 potenciálních kupců, kteří složili aukční jistinu, a samotná licitace trvala 6 hodin. Počtem účastníků to byla naprosto největší aukce, která se kdy za dvacetiletou historii aukcí a dražeb v Česku uskutečnila. O většinu nemovitostí soupeřilo až 6 zájemců a výsledné ceny se v některých případech vyšplhaly až o 100 % nad vyvolávací ceny. Zájem účastníků ukázal momentální reálné tržní ceny nabízených nemovitostí, které jsou lidé ochotni za nové byty platit,“ říká Ivo Gavlas, majitel pořádající aukční agentury Gavlas. 

V nabídce aukce bylo 39 nemovitostí z 10 projektů developerských firem, např. od společnosti Finep, Geosan či GeoPonte. Šlo o nové byty a rodinné domy, většinou těsně před dokončením, a lidé mohli usilovat o byty různých cenových kategorií a velikostí.

Příklady nemovitostí, které zájemci v aukci získali: Rezidence Korunní 74, byt 2+kk s vyvolávací cenou 2.250.000 Kč – konečná cena 3.450.000 Kč Rezidence Císařka, vila 5+kk s vyvolávací cenou 14.900.000 Kč – konečná cena 17.300.000 Kč Na Zlaté, byt 1+kk s vyvolávací cenou 1.300.000 Kč – konečná cena 2.500.000 Kč

Aukce je na rozdíl od veřejné dražby soutěží nabídek jednotlivých účastníků, kdy vítězí nejvyšší nabídka a vítěz aukce podepisuje rezervační smlouvu. Dále se postupuje stejně jako při přímém prodeji včetně běžného splátkového kalendáře a financování koupě je možné i pomocí hypotéky.

Zdroj:
sReality.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *