Sobota 21. října. Svátek má Brigita.

Studie Deloitte a Hyposervis: Krize není hlavní příčinou zpomalení českého trhu s bydlením

Společnosti Deloitte a Hyposervis zveřejnily výsledky rozsáhlého průzkumu, který se zabýval současnou situací na realitním a hypotečním trhu.

Z rozsáhlé studie společností Deloitte a Hyposervis vyplývá, že globální ekonomická krize není hlavním důvodem současného poklesu českého trhu s nemovitostmi pro bydlení a hypotečního trhu. Primárně se posledních 12 měsíců projevuje vyrovnání nepřirozeného růstu obou trhů v roce 2007, souvisejícího se zvýšením DPH na bytové stavby.

„Přestože současná situace není důvodem k panice, protože výkyvy v poptávce po bytech a v jejich ceně jsou ve světě běžné, považujeme za vhodné provést určité systémové zásahy“, uvádí Filip Endal ze společnosti Deloitte a dodává: „Dopady případné deprese z propadu rezidenčního trhu, které by dolehly zejména na střední třídu, by mohly mít velmi negativní vliv na celou ekonomiku. Zatím je trh ve fázi, kdy se dá problémům aktivně předejít a na zformulování konkrétních doporučení a definici nástrojů k oživení trhu jsme se také v naší studii zaměřili.“ Více o navrhovaných opatřeních se dočtete v tiskové zprávě.


Zdroj: Tisková zpráva Deloitte a Hyposervis

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *