Pátek 20. října. Svátek má Vendelín.

Tuzemskou Century 21 ovládl Robert Schönfeld

Skupina RSBC, v čele s Robertem Schönfeldem, koupila českou Century 21 od skupiny KKCG Karla Komárka, který před rokem půjčil peníze na nákup Century 21 podnikateli Janu Rosákovi. Pohledávka Karla Komárka byla zajištěna akciemi společnosti All Done, majitele tuzemské franšízy Century 21.

Century 21 zapadá do naší strategie a portfolia. A protože nejde jen o franšízu, ale o realitní skupinu, má pro nás strategický význam. Navíc to bylo v situaci, kdy byla akviziční cena velice příznivá,“ říká Petr Jůza, finanční ředitel skupiny RSBC.

Master franšíza Century 21 přinesla Schönfeldovi také licenci ABCHI Home Experts (technické inspekce nemovitostí) a licenci Residence Visage na úpravu bytů před prodejem. Franšízanti se mohou například těšit na výraznější podporu v oblasti marketingu. Nemine je však personální audit. Prostor pro návrhy na změny jim ale nový majitel chce ponechat.

Franšíza má své kladné i záporné stránky, a ne všichni chtějí ty negativním akceptovat. „Jsme rádi, že jsme se za Fincentrum Reality rozhodli nejít cestou franchis. Někdy je velmi složité ohlídat kvalitu služeb a jednotnost u jednotlivých franchísantů, kteří vystupují jako samostatné společnosti pod pronajatou identitou, říká Martin Fojtík, provozní a marketingový ředitel společnosti. Právě úzká spolupráce našich makléřů s centrálou a finančními poradci přináší do realitního obchodu v Česku nový vítr. Zázemí silné mateřské společnosti Fincentrum a.s. dává realitní společnosti Fincentrum Reality jedinečnou příležitost poskytnout našim klientům dosud nevídaný realitní a finanční servis a komfort pod jednou střechou. Přece, kdo by nechtěl spolupracovat se společností, jejíž mateřská společnost Fincentrum a.s. se umístila na 30.místě mezi nejlepšími firmami v Česku,“ uvedl Martin Fojtík, provozní a marketingový ředitel Fincentrum Reality.

Zdroj: E15

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Tagy: Century 21

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *