Sobota 21. října. Svátek má Brigita.

USA: Zájem o nové domy je stále minimální

Ministerstvo obchodu USA zveřenilo své statistiky z realitního trhu. Prodej nových domů ve Spojených státech se v srpnu meziměsíčně propadl o 11,5 procenta, a dostal se tak na nejnižší úroveň za více než 17 let.

Průměrná cena nového domu se meziročně snížila o rekordních 11,8 % na 263.900 dolarů, což je v přepočtu cca 4,4 milionu Kč. Celoročně přepočtené tempo prodeje kleslo na 460.000 domů z revidovaných 520.000 domů v předchozím měsíci. Dostalo se tak na nejnižší úroveň od ledna 1991. Analytici opět byli optimističtější, než jaká je skutečnost. Ti podle průzkumu agentury Reuters počítali s mnohem mírnějším poklesem na 510.000 domů.

Americký trh bydlení se loni kvůli krizi na trhu hypoték dostal do silného propadu. Krize realitního trhu od konce loňského roku prudce oslabuje růst v USA a ohrožuje největší ekonomiku světa recesí.

"Pokles prodeje domů nám říká, že recese na trhu bydlení je stále v plném rozmachu," uvedl analytik Christian Menegatti ze společnosti RGE Monitor a dodal: "poptávka klesá více než nabídka, což zvyšuje zásoby a tlačí dolů ceny," dodal.

Zdroj: sReality.cz, ČTK

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *