Středa 12. května. Svátek má Pankrác.

V dotačním programu Nemovitosti budou rozděleny 2 miliardy Kč

Státní agentura CzechInvest zahájila tento týden příjem žádostí o dotace z programu Nemovitosti. Účelem programu je iniciovat vznik a rozvoj podnikatelských nemovitostí včetně související infrastruktury.

Program Nemovitosti je součástí Operačního programu Podnikání a inovace (OPPI) na roky 2007-2013. Podnikatelé mohou své žádosti posílat do 31. prosince 2008. V rámci programu mohou podnikatelé vyčerpat dotace až 2 miliardy Kč, přičemž částka na jeden projekt může dosáhnout až 500 milionů Kč.


„Podporu lze získat na přípravu podnikatelských zón, technologických center, na rekonstrukci staveb a částečně i na výstavbu nájemních objektů v sektoru zpracovatelského průmyslu,“ uvádí Alexandra Rudyšarová, pověřená řízením agentury CzechInvest.

Prostředky z programu Nemovitosti lze čerpat na projekty ve všech hlavních fázích životního cyklu nemovitosti, to znamená ve fázi přípravy, výstavby, rozvoje i regenerace nemovitostí, přičemž důraz je kladen zejména na rekonstrukci nemovitostí. Podporu lze získat i na uhrazení části kupní ceny a odstranění nevyužitelných staveb.

Zdroj: Tisková zpráva CzechInvest, Podnikatel.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *