Úterý 17. října. Svátek má Hedvika.

V londýnském West Endu jsou nejdražší kanceláře

Po propadu v roce 2008 se londýnský West End opět umístil na prvním místě v řebříčku nejdražších kanceláří.

Loni pátá londýnská čtvrť tak předběhla Tokio, které řebříčku vévodilo před rokem a za sebou zanechala Paříž, Dubaj i Hongkong. Řebříček sestavuje mezinárodní poradenská společnost DTZ, která hodnotí nejdůležitější složky ve výši nájmů a poplatků v hlavních kancelářských trzích po celém světě a každé lokaci přiřazuje pozici v závislosti na objemu ročních nákladů na jedno pracovní místo.

Zkoumaný vzorek činil  116 administrativních oblastí ve 47 zemích světa. Prakticky všechny oblasti, které se objevily v první desítce, zaznamenaly v průběhu minulého roku pokles nákladů na pronájem, případně jejich stagnaci.

Nejvyšší propady zaznamenaly například zmiňovaný Paříž a Dubaj, ale také Moskva, která se tak stala pro nájemce mnohem přístupnější. „V případě Prahy došlo v roce 2009 k propadu nejvyššího dosahovaného nájemného v centru města o 8,7 %, poplatky vzrostly jen mírně. Po přepočtení na čistou užitnou plochu se tak Praha nachází na celkovém 70. místě,“ doplňuje Lenka Hartmanová, analytička z pražské kanceláře DTZ.

Zdroj: Realitní zpravodaj

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *