Pondělí 21. června. Svátek má Alois.

V mexickém Cancunu by mělo vzniknout soběstačné lesní město

V rámci projektu Smart Forest City Cancun, jehož autorem je italský architekt Stefano Boeri, by mělo dojít k vybudování domovů pro 130 tisíc obyvatel. Soběstačné, plně ekologické lesní město se má rozléhat na 5,5 kilometrech čtverečních. Díky tomu, že součástí zeleně má být 7,5 milionu rostlin, městečko by ročně pohltilo 116 tisíc tun oxidu uhličitého. Ovšem za předpokladu, že bude projekt schválen mexickými úřady.

„Toto město má možnost stát se vzorem a průkopníkem nového druhu lidského osídlení,“ řekl Stefano Boeri. Město bude soběstačné, svým obyvatelům nabídne i farmy, které budou schopny pokrýt produkci potravin. Energie by měla být vyráběna pomocí systému solárních panelů a pitná voda odsolováním mořské vody. Chytré lesní město by měla řídit moderní technologie.

Stephano Boeri své první lesní město vybudoval v Miláně. Projekt s názvem Bosco Verticale představují dva mrakodrapy pokryté zelení. Na těch roste 700 stromů a 16 tisíc rostlin. Dohromady je na budovách 20 tisíc metrů čtverečních zeleně, čímž ochlazují okolí. Energii mrakodrapy vyrábí pomocí solárních panelů a geotermální elektrárny.

Zdroj: E15.cz

 

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *