Úterý 17. září. Svátek má Naděžda.

V USA opět vzrostl podíl nesplacených hypoték

Podle včera zveřejněných údajů americké Asociace hypotečních bank (MBA) má více než 12 % domácností problém se splácením hypotéky.

Podle statistik Asociace hypotečních bank (MBA) mělo v prvním čtvrtletí více více než 12 procent domácností zpoždění ve splácení hypotéky nebo jim byl zabavován dům kvůli nesplácení. Ve statistikách MBA figuruje každý, kdo má zpoždění se splácením hypotéky nejméně jeden měsíc.

Důvodem nárůstu nesplácených hypoték na rekordní úroveň je především rostoucí nezaměstnanost, která se v dubnu vyšplhala na rekordní úroveň. MBA dodala, že podíl zabavených domů u nejvýhodnějších úvěrů s pevnou úrokovou sazbou se více než zdvojnásobil a nyní představuje nejvyšší podíl na nových konfiskacích. Přitom tyto úvěry se poskytují jen lidem s vysokým hodnocením spolehlivosti splácení úvěru.

Podíl hypoték, u nichž již začalo zabavování majetku, na celkovém počtu hypotečních úvěrů stoupl na rekordních 3,85 procenta z 3,3 procenta ve čtvrtém čtvrtletí a 2,47 procenta v prvním čtvrtletí 2008. Nejhorší situace je v Kalifornii, Nevadě, Arizoně a Floridě, tyto státy se podílejí na nových konfiskacích 46 procenty.

Počet zabavených domů roste, přestože vláda zavedla programy na zmírnění dopadů hypoteční krize. Vládní programy umožňují například změnit podmínky některých úvěrů.

Zdroj:  Agentury AP, Reuters, ČTK

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *