Pondělí 23. října. Svátek má Teodor.

Vklad do katastru je stále nejpomalejší v Praze

Vklad do katastru se za poslední roky výrazně zrychlil ve všech regionech České republiky. V případě protahování ze strany úřadu lze podat stížnost, nebo v extrémním případě také žalobu k správnímu soudu.

Průměrná doba vkladu do katastru v roce 2006 trvala v ČR 34 dnů. Loni to bylo pouze 24 dnů a v letošním prvním čtvrtletí dokonce už jen 15 dnů. Jde však o průměrnou hodnotu a rozdíly jsou stále relativně velké.

V Praze je lhůta stále nejdelší, ale také zrychlení j zde nejpatrnější. Ze 110 dnů v roce 2006 se čas, který katastrální úřad potřebuje na vklad, zkrátil na 27 dní potřebných letos. Nejkratší čekací lhůta je v Ústeckém kraji, kde je obvyklá polovina celorepublikového průměru, v samotném Ústí nad Labem je to méně než týden. Za týden stihnou zápisy do katastru také v Benešově nebo Příbrami.

Pokud se přeci jenom stane, že katastrální úřad nestíhá splnit zákonnou lhůtu (normálně je to 30 dní), může se klient na katastrální úřad stěžovat nadřízenému úřadu. V případě neúspěchu je pak možností podání žaloby ke správnímu soudu.

Zdroj: Aktuálně.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *