Sobota 21. října. Svátek má Brigita.

Zisk Skanska meziročně klesl o 12 %

Stavební společnost Skanska vytvořila ve třetím čtvrtletí zisk před zdaněním 1,5 miliardy švédských korun (cca 3,75 miliardy korun). V meziročním srovnání to znamená pokles o 12 %.

Čistý zisk firmě klesl o šest procent na 1,1 miliardy SEK, tržby klesly o jedno procento na 35,6 miliardy švédských korun. Výsledek analytiky pozitivně překvapil. Skanska však upozorňuje, že stavebnictví není stále z nejhoršího venku a očekává, že tržby ve stavební divizi budou klesat i v roce 2010, hlavně ve skandinávských zemích a v České republice.

„I když zde jsou různé náznaky, že hospodářský cyklus je za nejnižším bodem, faktem zůstává, že stavebnictví a realitní sektor se jako obory zotavují jako jedny z posledních. Celkové investice do výstavby se na trzích Skansky nadále snižují,“ uvedl šéf podniku Johan Karlström. 

Vedle Skandinávie a Spojených států podnik hodně staví také v České republice, Velké Británii a zemích Latinské Ameriky. Skanska CS je podle studie poradenské společnosti Deloitte největší stavební firmou v regionu střední Evropy.

„V situaci, kdy klesá celý trh, se také zvyšuje konkurence. Výsledkem je, že roste tlak na marže při tendrech,“ dodal Karlström. Navzdory tomu největší součást skupiny, tedy stavební divize, zvýšila provozní marži na 3,8 procenta, zatímco před rokem byla 2,8 procenta.

Zdroj: iHNed.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *