Středa 18. října. Svátek má Lukáš.

Změny ve stavebním spoření schválí Parlament ČR v "legislativní nouzi"

Vláda dnes na svém mimořádném zasední svolaném po jednání Poslanecké sněmovny ČR, kterou neprošlo zrychlené jednání o úsporných zákonech, rozhodla o stažení návrhů, včetně změn ve stavebním spoření. Předložení sněmovně znovu v režimu „legislativní nouze“.

Přestože změny ve stavebním spoření i další úsporné zákony prošly prvním čtení v Poslanecké sněmovně, vláda se je rozhodla na mimořádně svolaném jednání dnes po 18. hodin stáhnout. Důvodem je nesouhlas levice se schvalováním zákonů ve zrychleném procesu, který by umožnil jejich průchod ještě současným Senátem – a mohly by tak nabýt účinnosti od počátku příštího roku. Nové složení senátu je úsporám nenakloněno.

Vláda předloží poslancům veškeré úsporné zákony znovu, ovšem nejprve požádá o vyhlášení stavu „legislativní nouze“, která umožní jejich rychlé schválení i bez souhlasu levicové opozice. Za to si vláda pravděpodobně vyslouží žalobu u Ústavního soudu, neboť opozice je přesvědčena, že tímto postupem vláda zneužívá prostředek určený mimořádným událostem.

Zdroj: České noviny

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *