ING Bank
Praha 5, Nádražní 344/25, PSČ 150 00
IČ: 49279866
Datum založení: 30.3.1993
Telefon: +420 257 474 111
Infolinka: +420 800 159 159
Fax: +420 257 474 582
E-mail: klient@ing.cz
WWW: http://www.ing.cz
Praha 5, Nádražní 344/25, PSČ 150 00
IČ: 49279866
Datum založení: 30.3.1993
Telefon: +420 257 474 111
Infolinka: +420 800 159 159
Fax: +420 257 474 582
E-mail: klient@ing.cz
WWW: http://www.ing.cz
Takřka polovina Čechů (42 %) souhlasí s tím, že by mohli dělat víc pro ekologičtější bydlení. Brání jim v tom zejména nedostatek peněz (40 %) a znalostí (26 %). V Evropě přiznává rezervy ve snahách o co nejnižší dopad svého bydlení na životní prostředí 55 % obyvatel. Nedostatkem peněz to vysvětluje 47 % dotázaných. Čísla vyplývají z nejnovějšího průzkumu číst více...
Až 34 % Čechů, kteří nikdy nevlastnili nemovitost, si myslí, že si nikdy žádnou nekoupí. I tato data vyplývají z nejnovějšího mezinárodního průzkumu ING Bank. 63 % Evropanů se domnívá, že ceny nemovitostí budou nadále růst i v příštím roce. Více než polovina (53 %) si pak myslí, že situace nemovitostního trhu v jejich zemi se ubírá špatným směrem. číst více...
Téměř polovina lidí, kteří v České republice bydlí v pronájmu, nevěří, že si někdy budou moci dovolit koupi bytu nebo domu. Podle mezinárodního průzkumu ING Bank, který zjišťoval pohled takřka 15 000 lidí z 15 zemí na bydlení „ve vlastním“ a v pronájmu, tento názor sdílí 43 % dotázaných. V celoevropském měřítku jsou nájemci, kteří zatím nemají vlastní číst více...
Češi očekávají, že ceny nemovitostí půjdou v příštích dvanácti měsících nahoru. Podle mezinárodního průzkumu ING Bank tento názor zastává 65 % tuzemských občanů, což je v porovnání s minulým rokem o 13 % více. Dáno je to zejména stálým růstem české ekonomiky.
Polovina Čechů má nějaký osobní nehypoteční dluh. Nejčastěji jde o osobní půjčku. Podobné výsledky lze najít nejen u nás, ale i napříč Evropou. Zatímco čtvrtina Čechů je spokojena s výší svých úspor, s mírou svého zadlužení je nespokojeno 45 % obyvatel. Výdaje Evropanů rostly v uplynulém roce především v oblastech výdajů na bydlení, služby, jídlo nebo zdraví. Dotazovaní napříč starým kontinentem naopak dokázali nejčastěji ušetřit na výdajích za oblečení, dovolenou nebo volnočasové aktivity.
Index úspor domácností ING Bank za druhé čtvrtletí 2015 ukazuje, že by Češi bez příjmů dokázali financovat chod své domácnosti z úspor po dobu tří měsíců a dvaceti sedmi dnů. To je v meziročním srovnání sice o šest dní méně, ale o devět dní více než v prvním kvartálu 2015. Růstový trend vykazuje i index potenciálu spoření. České domácnosti by dokázaly ušetřit skoro třetinu (31 %) příjmů, tedy o 2 % více než v předchozím čtvrtletí. Průměrný Čech má naspořeno asi 120 tisíc korun.
ING Bank Index úspor domácností za první čtvrtletí 2015 zaznamenal oproti předchozímu období pokles. Češi by v případě výpadku příjmů dokázali vyžít z úspor o 15 dní méně, tedy tři měsíce a osmnáct dní. V meziročním srovnání však data z prvního čtvrtletí letošního roku znamenají třídenní nárůst. ING Bank Potenciál spoření je stabilní a ukazuje, že by Češi mohli průměrně ušetřit 29 % příjmů.
Jen každý desátý Čech má podle průzkumu ING Bank zkušenost s využitím profesionálního servisu v domácnosti. Naopak žádnou placenou výpomoc nikdy nevyužilo 91 % Čechů. V 39 % případů bychom přitom občasnou výpomoc ocenili a využili, pokud by nám to finanční situace dovolila. Více než polovina respondentů uvedla, že takové služby nepotřebuje.
Pro 40 % českých domácností tvoří největší položku výdaje na bydlení, jako je hypotéka a nájem. V Holandsku je bydlení nejvyšší položkou dokonce pro celých 65 % obyvatel. Vyplynulo to z mezinárodního výzkumu ING Bank. Oproti tomu, více než polovina Italů nebo Slováků uvádí, že největší část svého příjmu utratí za potraviny. V případě Čechů je jídlo největším nákladem v 35 %. U tří čtvrtin evropských domácností tvoří nejvyšší podíl na rozpočtu náklady spojené s bydlením a nákupem potravin.
V listopadu se krizí cítí být zasaženo celkem 36 % českých domácností. To v porovnání s předešlými měsíci znamená, že počet lidí, kteří se cítí být postiženi současnou krizí nejen stagnuje, ale dokonce začíná i mírně klesat.
Píšeme na Investujeme.cz: V průběhu už přes rok trvající agonie se dostávají do finančních problémů různé firmy. Jejich spektrum je velmi široké, od těch velkých nadnárodních společností po ty nejmenší. Vlády po celém světě přicházejí s lepšími i horšími opatřeními, aby škody co nejmenší. Od začátku pandemické krize se ale objevují názory, které chtějí rozlišovat, číst více...
Píšeme na Investujeme.cz: Česká republika se při vstupu do Evropské unie v květnu 2004 zavázala k přijeti eura. V souvislosti s tím se začaly připravovat kroky, aby bylo přistoupení k eurozóně co nejdříve připraveno. Stanovení termínu vstupu je v kompetenci členského státu a závisí na míře jeho připravenosti. V tuzemsku se ale jedná o politicky nepopulární téma, a proto se stále číst více...
Podle ČNB činil objem nesplacených hypotečních úvěrů k 30. listopadu 2020 přibližně 1,3 bilionu Kč. Pouze 0,86 %[1] z něj pak představovaly nevýkonné hypoteční úvěry (tzv. v prodlení), u nichž hrozilo propadnutí bance, případně jejich umoření formou přímého prodeje bytu.
Píšeme na Investujeme.cz: Nezkušení investoři mají dle odhadů AKAT (Asociace pro kapitálový trh) v „prašivých“ bondech několik desítek miliard korun. Své peníze už v kauzách jako EMTC, skupina Arca nebo Pietro Filipi zřejmě nikdy neuvidí. O tom, co je u korporátních dluhopisů kámen úrazu a jak se má retailový investor na tomto trhu orientovat, jsme si číst více...
Píšeme na Investujeme.cz: Na loňský rok se historie bude bezesporu dívat jako na zásadní milník. Už teď se mluví o světě před a po koronaviru. Každá krize má vítěze a poražené. Investoři jsou proto nyní ve střehu. Jednou z oblastí, která by podle expertů mohla letos růst, jsou akvizice a fúze. Proč a jak?
Družstevní bydlení zažívá renesanci. Raiffeisen stavební spořitelna (RSTS) na tento trend reaguje úvěrem ve výši až 2 milióny korun bez nutnosti zajištění nemovitostí a vlastních úspor. Splatnost tohoto úvěru nově prodlužuje až na 25 let a tím klientům umožňuje snížit si měsíční splátku.
Projednávání novely exekučního a občanského soudního řádu je poznamenáno mnoha neduhy. Samotná předloha trpí zásadními nedostatky, které se nepodařilo zhojit ani Legislativní radě vlády (ta ji ani neodsouhlasila). Jakkoli si Exekutorská komora ČR cení úsilí zákonodárců vynaloženého na projednání novely, po enormním množství uplatněných a vzájemně především vnitřně nesouladných pozměňovacích návrhů je podle Exekutorské komory ČR nejlepším číst více...
Klienti Raiffeisenbank si mohou od začátku března ve svém internetovém bankovnictví zobrazit přehled produktů, které mají v Raiffeisen stavební spořitelně. Zobrazení je podmíněno udělením souhlasu se zobrazením přímo v internetovém bankovnictví. V dubnu banka rozšíří zobrazení o přehled transakcí a nabídne klientům zobrazení produktů také v mobilním bankovnictví.
Obce, města a kraje, které mají na svém území brownfieldy vhodné pro budoucí podnikatelské využití, mohou žádat o podporu z programu Ministerstva průmyslu a obchodu. Na regeneraci brownfieldů je letos připraveno 210 milionů korun. Žádosti o podporu přijímá MPO do 30. června 2021.
Hlavní město sice přišlo o pozici lídra bytové výstavby, kterou už před časem převzal Středočeský kraj, přesto v jednom ukazateli stále s přehledem dominuje. V Praze se stále postaví nejvíce nových bytů v rámci bytových domů, všude jinde s výjimkou Plzeňského kraje se více staví rodinné domy. Je to logické, protože v hlavním městě jsou stavební pozemky s přehledem nejdražší. Tyto vyšší číst více...
Není výjimkou, že si stavebník ke svému domu postaví přístavbu, anebo na pozemek umístí jinou stavbu, aniž by požádal o stavební povolení. Stavební úřad pak může kdykoliv zahájit řízení o odstranění stavby, a to i tehdy, když nepovolená stavba stojí již několik desítek let. Lze tomu zabránit jistou legalizací této černé stavby. Po schválení nového číst více...
Stávající podoba dotačního programu Nová zelená úsporám v letošním roce končí. Jeden z nejefektivnějších tuzemských programů svého druhu se primárně věnuje úsporám energie, přechodu na obnovitelné zdroje a environmentálně šetrným způsobům vytápění budov. Žadatelé si mohou přijít na jednorázový příspěvek až 450 tisíc korun při výstavě rodinného domu s nízkou energetickou náročností nebo 550 tisíc, při rekonstrukci stávajícího číst více...
Další lockdown, rok žádná pořádná dovolená a světlo v temném tunelu v nedohlednu. Vypadá to, že letošní rok budeme znovu trávit převážně v České republice. To není černý scénář, ale realita, se kterou počítá mnoho Čechů. Proto také raketově roste zájem o chaty, chalupy, ale i pozemky, kde se rekreační nemovitost dá postavit.
V realitním inzerátu se píše, že dům ve vysněné lokalitě je určen pro rodinnou rekreaci, případně, že se jedná o objekt bez čísla popisného. Co to pro vás znamená? Získáte hypotéku na chatu nebo chalupu? A jaký je mezi nimi rozdíl?
Růst úrokových sazeb hypotečních úvěrů odstartoval. V únoru sice zdražily hypotéky pouze dvě banky, v březnu ale chystá zvýšení hypotečních sazeb skupina ČSOB. Je tak jen otázkou času, kdy se přidají i další banky.