OSMD
Mánesova 69, 12000 Praha 2
IČ: 48135259
Telefon: 233344573
E-mail: osmd@osmd.cz
Mánesova 69, 12000 Praha 2
IČ: 48135259
Telefon: 233344573
E-mail: osmd@osmd.cz
Praha, 15. 10. 2019: OSMD se připojuje k názoru generálního ředitele developerské společnosti Finep Tomáše Pardubického, že „nárůst cen bytů způsobil hlavně stát“ (E15, 14. 10. 2019). Z pohledu organizace zastřešující majitele nemovitostí dodáváme, že kromě zmiňované DPH má obecně na zdražení bytů vliv také, dle mnohých nemravná, 4% daň z nabytí nemovitých věcí. Samostatnou kapitolou je číst více...
Paní ministryně v demisi Alena Schillerová při debatách o zvýšení daně z příjmu v rámci navrhovaného daňového balíčku argumentovala tím, že navrhované zvýšení daně z příjmu bude většině obyvatel kompenzováno jiným způsobem. Dle jejích slov by se tyto změny fatálnějším způsobem dotkly pouze zanedbatelného počtu pronajímatelů – fyzických osob. Výsledky dotazníku, které OSMD rozeslalo začátkem března 2018 svým členům číst více...
Od 1. ledna 2015 se majitelů domů, společenství vlastníků a také bytových družstev týká povinnost dle 318/2012 Sb., §7, odst (4), a) mít nainstalovaná vnitřní tepelná zařízení budov přístroji regulujícími a registrujícími dodávku tepelné energie konečným spotřebitelům (týká se jen těch bytových domů, kde je centrální zdroj ÚT a TV) v rozsahu stanoveném prováděcím předpisem. První problém vzniká již v tomto bodě – dlouho očekávanou novelizaci v rozsahu 2 stránek A4 vydalo Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO ČR) až 7.11. 2014, přičemž povinnosti majitelů začínají platit již po 36-ti pracovních dnech.
Zástupci občanské sdružení majitelů domů, bytů a dalších nemovitostí v ČR (OSMD) jednali s ministrem pro místní rozvoj Kamilem Jankovským. Hlavním tématem byla „končící regulace nájemného“, připomínky OSMD k novele občanského zákoníku a předání právě vydané publikace OSMD Místně obvyklé nájemné, která vysvětluje co je a jak se zjišťuje. Obě strany se shodly, že deregulace měla být už dávno ukončena a je čas narovnat i pokřivené právní vztahy mezi pronajímateli a nájemci.
V pondělí 4.10. předseda OSMD RNDr. Tomislav Šimeček vystoupil se svým příspěvkem na odborném semináři v Poslanecké sněmovně, kde byla "Zákonná úprava problematiky sociálního bydlení" hlavním tématem.
Dne 6. září 2010 proběhla schůzka mezi Občanským sdružením majitelů domů, bytů a dalších nemovitostí v ČR (OSMD) a ministrem pro místní rozvoj Kamilem Jankovským.
V úterý 3. 8. 2010 proběhla schůzka zástupců Občanského sdružení majitelů domů, bytů a dalších nemovitostí v ČR (OSMD) za přítomnosti ministra práce a sociálních věcí Jaromíra Drábka a zástupce starosty Prahy 10 Bohumila Zoufalíka.
– Občanské sdružení majitelů domů, bytů a dalších nemovitostí v ČR (OSMD) vytvořilo zákon o sociálním bydlení. Navrhují zavést novou koncepci zajištění sociálního bydlení státem, která bude spočívat v zavedení adresných příspěvků na bydlení ve formě sociálních dávek. O tomto řešení probíhá intenzivní komunikace s ODS.
Občanské sdružení majitelů domů, bytů a dalších nemovitostí v ČR (OSMD) dokončilo kompletní změnu corporate designu. Ten je postaven především na moderním a výrazném grafickém provedení. Změnou designu prošlo logo společnosti, webové stránky a veškeré firemní materiály. OSMD zároveň přichází i s novými službami pro své členy a veřejnost.
Ústavní soud 9. 9. 2009 projednával v tichosti při ústním jednání již 40. stížnost ve věci protiústavní regulace nájemného. Soud ve věci stížnosti dosud nerozhodl, ale podle Občanského sdružení majitelů domů, bytů a dalších nemovitostí v ČR (OSMD) je možné očekávat stejné rozhodnutí – zrušení všech těchto rozsudků z důvodu porušení ústavního práva stěžovatele.
Píšeme na Investujeme.cz: Revoluce 4.0 mění náš každodenní život. Brát v potaz jí musí hráči napříč segmenty. Od jednotlivců, přes malé firmy, korporace, banky nevyjímaje. Zajímavé čtení na toto téma přináší studie společnosti Deloitte s názvem Digital Banking Maturity 2020 (DBM).
Píšeme na Investujeme.cz: Umění nejen povznáší ducha a zkrášluje naše okolí, stále častěji k němu upírají zraky i investoři v očekávání slušného zhodnocení. Dokážou ale sběratelské předměty naplnit toto očekávání? V určitém ohledu ano, jako investiční aktivum ale má svá specifika. Pokud nejste znalec nebo zkušený fanoušek, který se na trhu pohybuje řadu let, svěřte číst více...
Píšeme na Investujeme.cz: Množící se návrhy na zavedení globální daně by přinesly nové zatížení pro firmy. Nově by patrně museli začít přemýšlet i vlády. Těm by se se zavedením mezinárodního systému zúžil manévrovací prostor pro vlastní ekonomickou politiku.
Píšeme na Investujeme.cz: V roce 2020 začali Češi přes nepřízeň pandemie spořit více než v uplynulých letech. Měsíčně si průměrný Čech podle průzkumu Erste Group ušetří v přepočtu 2853 Kč, což je zhruba o stokorunu méně než průměrný Slovák, který dostává výplatu v eurech. Za posledních pět let se u nás průměrná měsíční ušetřená částka číst více...
Píšeme na Investujeme.cz: Ve Spojených státech byla představena daňová opatření na podporu americké ekonomiky. „Případné změny v daňových reformách se dotknou i finančních trhů. Nejvíce se pak investoři zaměří například na společnosti z farmaceutického sektoru Pfizer a Johnson & Johnson, či technologické společnosti Microsoft a Apple s nejvíce offshore penězi,“ uvádí ve svém komentáři Richard číst více...
Úrokové sazby u hypoték jsou stále velmi nízko. Jenže realitní trh celkově reaguje se zpožděním, proto se dá očekávat, že v dohledné době hypotéky budou zdražovat. Levné hypotéky pravděpodobně dlouho nevydrží.
Matěj Tichý a Nikola Tichá z Bukové u Příbrami jsou vůbec prvními klienty v České republice, kteří si sjednali novou hypotéku online, bez osobního kontaktu s bankéřem či finančním poradcem, z pohodlí svého domova.
Pražskému provozovateli heren Bonver Win se podařilo dosáhnout významného vítězství před Soudním dvorem Evropské unie (SDEU). V důsledku jeho rozhodnutí totiž Nejvyšší správní soud ČR zrušil a vrátil k novému projednání rozhodnutí Městského soudu v Praze o kontroverzní obecně závazné vyhlášce regulující hazard na území severočeského města Děčín. SDEU vytýká rozhodnutí Městského soudu v Praze především to, že při číst více...
Minimalizace automobilové dopravy v obydlené oblasti a maximální bezpečnost pro její obyvatele. Tento cíl si vytkla aktuálně vznikající udržitelná čtvrť Chytré Líchy v Židlochovicích na Brněnsku. Její hlavní inspirací jsou moderní čtvrtě například v Německu, ve kterých se počet aut přirozeně snížil až o 70 procent. V Židlochovicích by k tomu měla pomoci nabídka tamních služeb či možnosti sdílení automobilů.
Novelou občanského soudního řádu a exekučního řádu se všemi uplatněnými pozměňovacími návrhy se bude zanedlouho již ve třetím čtení zabývat Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR. Původním smyslem novely bylo modernizovat stávající exekuční systém, odstranit některé jeho systémové nedostatky a přežitky a uzpůsobit jej podmínkám 21. století. Cestou k tomuto proklamovanému cíli bohužel novela zabočila a zavítala do slepé uličky, číst více...
Lidé chtějí ven. Tak by se dal nazvat aktuální trend i na realitním trhu. Roste zájem o byty s předzahrádkou a rekreační objekty. Byty s jakýmkoliv venkovním prostorem lákají běžné lidi, ale ne investory. Pro ně je to většinou práce navíc s menším ziskem.
Foto: Shutterstock V Praze se letos povolilo zatím 948 bytů v bytových domech. To je sice více než v předchozích letech, stále to ale nestačí. Pokud by stavební úřady nastolené tempo udržely, do konce roku by se povolilo kolem 5700 nových bytů. To je jen zhruba polovina toho, co Praha každoročně potřebuje.
Foto: Shutterstock Ačkoliv ceny nemovitostí rostou v České republice téměř nejrychleji ze všech zemí EU, Česko stále patří mezi státy s cenově dostupným bydlením. Pouze 7,1 % populace žije v domácnostech, kde náklady na bydlení představují více než 40 % disponibilního příjmu. Přesto je pro řadu mladých lidí vlastní bydlení prozatím nedostupné. Do budoucna si jej ale plánuje číst více...
Foto: Shutterstock Obchodníci s elektřinou a zemním plynem v posledních měsících mnohem častěji volají. Zákazníky lákají na levnější energie nebo lepší podmínky. Podle expertů je ale uzavírání smluv po telefonu rizikové. Lidé totiž často nevědí, s čím vším souhlasí.
Foto: Shutterstock Mýty a předsudky vůči družstevnímu bydlení dosud přetrvávají. Lidé zkrátka chtějí bydlet ve „vlastním“. Družstevní bydlení je ale také vlastnické a být členem takového družstva skýtá nejednu výhodu.