EUR 25.440

USD 23.453

REPO sazba ČNB 4.75 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.440

USD 23.453

16. 03. 2010

0 komentářů

42% nákupů na splátky v OBI probíhá na jaře

 


 

Spotřebitelské financování využívají v Čechách v 80 % případů lidé v produktivním věku od 30 do 59 let. Většinou se jedná o spotřebitele se středoškolským nebo nižším vzděláním, kteří jsou v zaměstnaneckém poměru. Převahu žadatelů o spotřebitelský úvěr tvoří muži. Na úvěr se nejčastěji nakupuje bílá a černá elektronika, nábytek a další vybavení domácností. Poslední dobou ale roste zájem o financování zahradní a drobné zemědělské techniky.

Výše financované hodnoty se zpravidla pohybuje mezi 15 000 Kč a 22 000 Kč. U zahradní techniky, stavebních a kutilských potřeb je výše nákupu na splátky v průměru 9500 Kč. Vliv na druh nakupovaného zboží má ale také sezónnost. „S příchodem jara se lidé zpravidla připravují na novou sezonu. V březnu a dubnu u nás zákazníci nejčastěji nakupují sekačky, travní frézy, kultivátory a další zahradní techniku“ informuje Jiří Gono, manažer mediální komunikace společnosti OBI Česká republika s.r.o. 

Nákup na splátky s nulovým navýšením u OBI

Se zajímavou nabídkou vztahující se k období zvýšených nákupů před jarní sezónou přišla síť hobbymarketů OBI. Pro své zákazníky připravila časově omezenou akci – od 11. března do 13. dubna mají možnost nakoupit jakékoliv zboží na splátky s 0 % navýšením. 

Tato možnost se netýká pouze zahradní techniky, vybírat je možné z kompletního sortimentu marketů OBI. Od většiny ostatních se nabídka liší tím, že si zákazníci mohou vybrat z celého sortimentu a to i několik produktů najednou. Podmínkou je nákup v celkové hodnotě od 3000 do 60 000 Kč. „Financovat se tak dá cokoliv od rýčů, přes podlahové krytiny, sekačky, grily až po malé zahradní domky. Na místě stačí předložit dva doklady a zaplatit desetinu celkové částky, Zákazníci se mohou vybavit na celou sezonu a splácet devět měsíců bez jakéhokoliv navýšení,“ doplňuje Jiří Gono. U tohoto typu úvěru je možné navíc využít dobrovolné pojištění proti neschopnosti splácet, které navyšuje měsíční splátku o 0,20 % z počáteční výše úvěru. Tedy například při výši úvěru 10 000 Kč se jedná o pouhých 20 Kč měsíčně navíc.

Je výhodnější nákup na splátky nebo za hotové?

Největší výhodou spotřebitelského financování oproti nákupu na hotovost je možnost rozložit placení nákupu do několika splátek v delším časovém horizontu. První splátka je tedy logicky nižší než při zaplacení celého nákupu.

REKLAMA

Při spotřebitelském financování se jedná v podstatě o poskytnutí úvěru splátkovou společností. Získaný úvěr je zpravidla úročen a pořízení zboží na splátky se téměř vždy prodraží. V tomto ohledu je akce OBI s nulovým navýšením výjimkou. Zákazník může navíc ušetřit na inflaci a tím je nákup na splátky ještě výhodnější.

Další typy úvěrů

OBI i nadále umožňuje nákup na splátky v jiné hodnotě než 3000 – 60 000 Kč. V tom případě je ale třeba sjednat jiný typ úvěru, s volitelným počtem splátek a navýšením. Zboží na úvěr, lze také získat bez nutnosti platit zálohu, poté je však navýšení o něco vyšší. Více informací získá zákazník v každém marketu OBI.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.49 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%

5.49%
Historie vývoje

 

 Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.