Pátek 20. října. Svátek má Vendelín.

AEW Europe kupuje za čtyři miliardy korun projekt od Panattoni

26.01.2015 11:01 Tisková zpráva:

Park se nachází poblíž Letiště Václava Havla na rychlostní komunikaci R6 a v blízkosti pražského okruhu. Součástí parku je i samostatně stojící hala o rozloze 125 000 metrů čtverečních, která je v současné době ve výstavbě a je plně předpronajatá společnosti Amazon. Dokončení haly plánuje developer Panattoni Europe na léto 2015, od kdy bude společnosti Amazon sloužit jako její distribuční centrum v rámci jejího systému European Fulfilment Network. Hala bude maximálně šetrná vůči životnímu prostředí a bude příslušně ohodnocena certifikátem BREEAM na úrovni velmi dobrý.

Zbývajících 130 000 metrů čtverečních ploch tvoří celkem sedm budov nabízejících prvotřídní logistické prostory. Čtyři z nich o celkové rozloze 102 000 metrů čtverečních jsou uzpůsobené pro více nájemníků, zbylé budou budované přímo do vlastnictví jejich uživatelů.

Transakce je první akvizicí fondu LOGISTIS v České republice a navazuje na nedávné navýšení kapitálu, při kterém AEW Europe získala do svého fondu 834 milionů eur, tedy asi 23 miliard korun. LOGISTIS se při svém růstu zaměřuje na spolupráci s místními developery s cílem vybudovat portfolio prvotřídních logistických parků v předních lokalitách napříč hlavními logistickými centry kontinentální Evropy.

Remy Vertupier, Fund Manager AEW Europe LOGISTIS, říká: „Toto je bez pochyb jedna z nejatraktivnějších logistických investic, které se za posledních 12 měsíců objevily na trhu ve střední Evropě. Nabízí vynikající možnosti pronájmu a současně díky ní okamžitě získáme silnou pozici na trhu, kterou chceme dále posilovat v souladu s růstovou strategií fondu.“

Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni Europe Czech Republic říká: „Těší nás, že na tomto projektu spolupracujeme s globálními hráči, jakými jsou AEW Europe a Amazon. Budova, kterou zde připravujeme, bude největším samostatně stojícím průmyslovým objektem, který byl kdy v České republice po roce 1989 postaven. Kontrakt je výsledem dlouhodobé spolupráce našich společností. Jsme potěšeni tím, že vedle výstavby parku nám AEW svěřila jeho správu.“

AEW Europe a Panattoni Europe využily při přípravě kontraktu poradenských služeb globálních advokátních kanceláří Dentons a Havel, Holásek Partners.

AEW Europe byla jednou z prvních nemovitostních investičních společností, která začala v roce 1999 nabízet specializovaný logistický fond. Od té doby se portfolio LOGISTIS rozrostlo na 1,4 milionu metrů čtverečních prvotřídních logistických ploch ve Francii, Itálii, Španělsku, Belgii a Německu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *