Neděle 16. prosince. Svátek má Albína.

Aktuální informace Allianz pojišťovny ke kalamitní situaci

09.08.2010 11:08 Tisková zpráva: Allianz pojišťovna

Od páteční noci klienti Allianz pojišťovny nahlašují desítky škod způsobených povodní a záplavou, ale i vichřicí. Jedná se o klienty především z Libereckého a Ústeckého kraje, které nejvíce současné povodně a záplavy postihly. Hlášení ale přicházejí i z ostatních míst České republiky jako je Jihočeský a Pardubický kraj a kraj Vysočina.

Od pondělí zasedá krizový štáb Allianz pojišťovny, který pravidelně vyhodnocuje situaci. Pavel Novotný, ředitel úseku likvidace pojistných událostí, komentuje: „Počet hlášení škod na majetku občanů i podnikatelů již během uplynulého víkendu výrazně narůstá. Hlavní příliv hlášení očekáváme v následujících dnech – mnohá místa jsou totiž v tuto chvíli nedostupná a je zde velmi omezená mobilita. Naši mobilní technici jsou v pohotovosti a jakmile to situace dovoluje, vyjíždějí ke klientům.V případě potřeby do postižených míst přesuneme mobilní techniky z jiných regionů.Jsme připraveni jak na výrazný nárůst hlášení pojistných událostí, tak máme i vyčleněné kapacity na to, aby škody z této kalamitní situace byly v co nejkratším režimu zlikvidovány a klienti mohli započít s obnovou poničeného majetku. V případě potřeby budou klientům vypláceny zálohy na pojistné plnění.

Jako správné se ukazuje i naše rozhodnutí o zakoupení 25 výkonných vysoušečů, které zapůjčujeme  zdarma našim klientům postiženým povodněmi a dalšími škodami způsobenými vodou. V červnu t.r. využívali vysoušeče klienti z postižených oblastní severní Moravy. V těchto dnech jsou k dispozici klientům z Ústeckého a Libereckého kraje.“

Allianz pojišťovna odhaduje, že počet škod na majetku občanů a podnikatelů dosáhne stovek případů. Jenom za první tři dny kalamity odhad objemu škod přesahuje 150 milionů Kč.