EUR 24.765

USD 23.115

REPO sazba ČNB 5.25 %

Inflace 2.6 %

EUR 24.765

USD 23.115

Asociace realitních kanceláří ČR zavedla individuální členství a povinnou certifikaci členů podle norem ISO

 


 

1. Členem ARK ČR bude moci být nově i fyzická osoba. Ta bude mít oproti  realitním kancelářím nižší členské příspěvky, přesto bude moci využívat většinu výhod.

"Inspirovali jsme se u některých zahraničních asociací v realitní branži. Doufáme, že individuální členství umožní většímu množství realitních makléřů zapojit se do aktivit největšího profesního sdružení realitních kanceláří v ČR. To nám pomůže účinněji působit například na zvyšování úrovně poskytovaných realitních služeb," komentuje toto uvolnění podmínek Jaroslav Novotný, prezident Asociace realitních kanceláří ČR.

2. Povinnost certifikace podle norem ISO. Každá členská RK (s výjimkou těch,které se zabývají výlučně správou nemovitostí), bude muset mít do tří let nejméně jednoho makléře s platným certifikátem odborné způsobilosti podle normy ISO. Tato povinnost jde nad rámec současné povinné certifikace, kterou provádí sama asociace.

"Povinné vzdělávání makléřů je jedním hlavních prvků, jímž se členové naší  odlišují od těch ostatních. Jenom díky tomu mohu dát ruku do ohně za odbornou způsobilost našich členských kanceláří. A certifikace podle
norem ISO je jenom logickým dalším krokem v naší snaze, abychom zůstali výlučným klubem těch, kdo poskytují klientům opravdu kvalitní služby,"
říká generální sekretář Asociace realitních kanceláří ČR Jan Borůvka.

3. Menší realitní kanceláře (definované jako ty, které nejsou plátci DPH) budou mít slevu na členských příspěvcích. Již od letošního roku budou platit ročně o pět tisíc korun méně, než realitní kancelář-plátce DPH.

REKLAMA

"Je nám jasné, že dvacet tisíc je pro někoho jediné promile, ale pro jiného i tři procenta z obratu. Rozhodli jsme se proto vyjít vstříc těm, pro které by se členství v Asociaci stalo kvůli výši příspěvků těžko dostupným," uvádí Jaroslav Novotný. "Zdůrazňuji, že i menší realitní kanceláře budou mít stejná práva a ostatní povinnosti, jako ty, které budou platit členské příspěvky v plné výši," doplňuje Jan Borůvka.

generální sekretář Asociace realitních kanceláří ČR Jan Borůvka

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.51 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%
Historie vývoje

 

 Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.