Úterý 24. listopadu. Svátek má Emílie.

Banky poskytly v prvním čtvrtletí hypotéky za více než 25 mld. Kč

24.04.2008 09:04 Tisková zpráva:

„Očekávali jsme, že začátek roku nebude tak dynamický jako vloni. První kvartál loňského roku byl velmi silný a hypoteční trh jako celek vzrostl loni o 41 procent. Protože vycházíme z takto vysoké srovnávací základny, pokládáme výsledky letošního prvního čtvrtletí za velmi dobré. Celkově letos předpokládáme růst trhu o deset procent,“ dodává Jan Sadil, generální ředitel Hypoteční banky.

Kraje Jihočeský, Liberecký, Ústecký a Moravskoslezský zaznamenaly v meziročním srovnání za první čtvrtletí růst objemu nově poskytnutých hypoték v řádu několika procent. Ostatní regiony stagnovaly nebo klesaly. Do konce března 2008 banky v České republice poskytly fyzickým osobám celkem 353 586 hypotečních úvěrů v objemu 495 mld. Kč.

Hypoteční banka poskytla občanům v prvním čtvrtletí letošního roku 4 082 hypoték celkem za 7,542 mld. Kč. Průměrná výše hypotéky fyzickým osobám v Hypoteční bance za první čtvrtletí činila 1 848 tisíc Kč, což je o necelých 100 tisíc Kč více než vykazuje trh celkem. Průměrná doba splácení v Hypoteční bance v tomto období byla 24 let. „Hypoteční banka podle údajů MMR dosáhla tržního podílu 29,3 % v objemu nově poskytnutých hypoték a upevnila si pozici vedoucího poskytovatele hypoték na trhu,“ doplňuje Jan Sadil.

Hypoteční banka poskytuje své produkty vedle vlastní obchodní sítě i prostřednictvím mateřské ČSOB, Poštovní spořitelny a Citibank. Od dubna 2008 se jejími novými partnery banky staly Česká pojišťovna a ING Životní pojišťovna.