Pátek 14. prosince. Svátek má Lýdie.

Britský hypoteční trh vzrostl za 1. čtvrtletí o pouhé 1%

04.05.2011 08:05 Tisková zpráva: GOLEM FINANCE

Britský hypoteční trh spadl do hluboké stagnace již na přelomu roku 2007/2008, kdy tam dorazily první příznaky globální finanční krize. Od té doby vykazoval negativní růst. Překážkou k oživení nejsou finanční podmínky hypoték, ty jsou za poslední roky velmi výhodné. Velkou překážkou oživení jsou však ekonomické problémy a nejistota v oblasti zaměstnanosti, což vede domácnosti k velmi obezřetnému chování. Situace v hypotékách je na našem trhu odlišná, za první čtvrtletí vzrostl meziročně objem hypoték v ČR o téměř 50%.

Zdroj: CML, MMR, GOLEM FINANCE s.r.o.

CENOVÝ PŘEHLED TÝDNE:

Hypotéka ve výši 1 800 000,- Kč se splatností 20let:

Zdroj: GOLEM FINANCE s.r.o.

Metodika cenového přehledu:

Cenový přehled uvádíme vždy na počátku týdne a obsahuje úrokové sazby platné v daném týdnu. Úrokové sazby jsou uvedeny v rozsahu minima a maxima. V praxi jde o minimální (nejlepší úrok), který jsme schopni jako Hypoteční makléři našim klientům zajistit a maximální (nejhorší úrok) nabízený jednou z bank. Úrokové sazby uvádíme za nejběžnější fixace 1, 3 a 5 let. Dále v členění výše hypotečního úvěru do 70% hodnoty nemovitosti (LTV) a do 100%. Výše měsíční splátky bude pravidelně počítána pro hypotéku odpovídající průměrné výši v ČR, tedy 1,8 mil. Kč a době splatnosti 20 let.

V tabulce rozdílu mezi maximální a minimální sazbou můžeme vidět aktuální rozdíl mezi nejhorší a nejlepší nabídkou. Dále pak můžeme vidět, kolik tento rozdíl činí ve výšce měsíční splátky.

Poslední údaj je kumulativní úspora na splátce, která vyčísluje, kolik ušetří na úrokové sazbě klient, kterému sjednáme minimální úrokovou sazbu oproti klientovi, který si vezme nejhorší (maximální) úrokovou sazbu od banky, a to za dobu fixace sazby. Tedy kumulativní úspora za 1, 3, 5 let fixace sazby.

Do srovnání jsou zahrnuty tyto banky, se kterými máme obchodní vztah:

Hypoteční banka, ČSOB, Komerční banka, Raiffeisenbank, Česká spořitelna, UniCredit Bank, Wüstenrot hypoteční banka, Volksbank, LBBW, mBank, Oberbank