EUR 25.265

USD 23.672

REPO sazba ČNB 5.75 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.265

USD 23.672

15. 02. 2010

0 komentářů

Subjekty:

Brněnský realitní trh: ceny srovnatelné s Prahou, komfort často nižší

 


 

„V porovnání s běžnými byty v Praze, které mají opravdu moderně a dobře vybavené například kuchyně či koupelny, brněnský trh zaostává. Cena nájmu je však téměř shodná, a to i u bytů na dobrých adresách,“ popisuje Josef Šinágl, generální ředitel MEXX Reality. Míra poptávky po nájemním bydlení je pak v Brně určována především akademickým rokem. „Vzhledem k tomu, že Brno je univerzitní město, narůstá zájem o nájmy každý rok nejvíce v období srpna a září, kdy sem přichází velké množství studentů,“ upřesňuje Šinágl.
 

Za poptávkou po pronájmech výrazněji zaostává zájem o koupi bytů, jehož pokles začali už znatelně pociťovat i developeři. „Když se lidé rozhodnou pro koupi bytů, zajímají se převážně o byty menší výměry v zajímavých lokalitách. I u takových ale prodej trvá déle než dříve,“ vysvětluje Šinágl.

Finanční krize zasáhla i do oblasti brněnských komerčních prostor a kanceláří. „Velké množství těchto prostor, které je nyní v nabídkách realitních kanceláří, tlačí cenu dolů. Je zde však stále řada majitelů, kteří ze svých finanční požadavků odmítají slevit,“ popisuje Šinágl.

Otevření brněnské pobočky MEXX Reality přichází v době, kdy tamní realitní trh začíná oživovat. Charakter pobočky zvolila tentokrát společnost jiný, než jaký je obvyklý u většiny jejích poboček. „Zastoupení společnosti jsme v Brně měli již v minulosti, kdy kancelář fungovala jako franchisingová. Úroveň poskytovaných služeb ale neodpovídala našim požadavkům na kvalitu, a proto jsme franchisingovou smlouvu vypověděli. Nyní se do Brna vracíme a s ohledem na potenciál místního trhu jsme se tentokrát rozhodli otevřít vlastní pobočku,“ uzavírá Šinágl. Spektrum služeb, které pobočka nabízí, zahrnuje kompletní realitní servis včetně financování a právního poradenství. Navíc přináší stále ještě novinku českého realitního trhu – elektronické aukce.

REKLAMA

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.57 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%
Historie vývojeDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.