EUR 25.290

USD 23.125

REPO sazba ČNB 4.75 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.290

USD 23.125

10. 03. 2023

0 komentářů

Brownfield ve Slaném ožívá. Na místě bývalé přádelny roste 41 energeticky velmi úsporných bytů v rámci projektu Verde Slaný

 

V královském městě Slaný byla zahájena výstavba rezidenčního projektu Verde Slaný. Celý komplex bude realizován v několika etapách na místě bývalého areálu přádelny bavlny Benar v přímém sousedství revitalizované Kumpánovy zahrady. Předpokládaná výše investice pro celý projekt činí přes 1 mld. Kč s plánovanou výstavbou více než 220 nových bytů.

Loading 

Pod projektem je podepsána zavedená skupina F&S Invest, která ve Slaném v minulosti realizovala Viladům Borovského a v Drahelčicích u Prahy stojí za stavbou dosavadních celkem pěti etap rezidenční čtvrti Na Malé Růži, ve které našlo svůj nový domov již přes 220 rodin. Společnost se svou aktivitou významně podílí na revitalizaci celé lokality, která po několika desetiletích ožije a získá s výstavbou bytů zcela nový charakter.

Zatímco řada developerských společností v současnosti vyčkává, na staveništi ve Slaném rostou nové byty doslova před očima. V rámci 1. etapy vznikne ve třech neprůchozích bytových domech celkem 41 bytů v energetické třídě B určených k bydlení s dispozicemi od 1+kk po 3+kk a cenou od 3 600 000 Kč.

Financování výstavby projektu je zajištěno úvěrem investora od České spořitelny. Spolupráce s renomovanou finanční institucí představuje nejen garanci úspěšného dokončení výstavby projektu, ale i velmi vstřícné podmínky financování pro budoucí majitele bytů. Ty spočívají ve složení pouhých 10 % kupní ceny nyní a zbylých 90 % po dokončení výstavby, které je plánováno v posledním čtvrtletí roku 2024. Byty jsou vhodné jak pro vlastní bydlení, tak jako perspektivní investice s předpokladem budoucího zhodnocení.

Komfortní bydlení ve středu dění

REKLAMA

„Již při přípravě projektu jsme kladli důraz na energetickou náročnost a předpoklad úsporného bydlení, u kterého lze optimalizovat budoucí náklady,“ vysvětluje jednatelka F&S Invest Ing. arch. Radka Maximovičová. Bytové domy jsou stavěny s pomocí zdiva VAPIS, které má mimořádně dobré izolační a akustické vlastnosti. Každý prodávaný byt má předzahrádku, balkon či terasu a v rámci ceny má již také zahrnuto venkovní parkovací stání a praktickou kóji na patře daného bytu. Projekt si zároveň zachovává svůj zamýšlený komorní charakter. V každém ze tří vchodů tak najdeme maximálně 14 bytů a na všech patrech maximálně 3 bytové jednotky.

Benefity pro nejrychlejší zájemce

„U příležitosti spuštění prodejů nemovitostí nabízíme prvním novým majitelům u vybraných bytů druhé parkovací stání v ceně. Zároveň u vybraných jednotek 2+kk umožňujeme zájemcům v ceně bytu úpravu na dispozici 3+kk, a to díky rozdělení obývacího pokoje příčkou, čímž vznikne oddělený prostor, který je možné využít například jako pracovnu nebo další ložnici. Tato úprava na přání formou klientské změny není zatím zpoplatněna, ale je časově omezena, neboť stavební práce pokračují ve velmi svižném tempu,“ zdůrazňuje Radka Maximovičová, že developer v současnosti nabízí několik akcí, které později již nebude možné využít.

 

Bydlení v sousedství parku

Projekt Verde Slaný je součástí celkové revitalizace lokality bývalé přádelny bavlny Benar, kterou loni odstartovala kompletní rekonstrukce přilehlého parku. Ten nese nově název Kumpánova zahrada a od 1. července 2022 je otevřen veřejnosti. Součástí prací byla obnova zeleně, cest, vodních prvků, posezení či renovace původní romantické zříceniny akvaduktu. Skupina F&S Invest se na proměně parku podílela bezplatným převodem pozemků na město Slaný a také vypracováním projektové dokumentace.

V bezprostřední blízkosti bytů z projektu Verde Slaný tak vzniklo příjemné místo určené k rannímu joggingu, odpoledním procházkám s kočárkem, piknikům, posezení u kávy či dětským hrám. Mezi další benefity lokality patří například nedaleké koupaliště, a také centrum Slaného dostupné během pár minut příjemnou procházkou. Zde najdou budoucí majitelé veškerou existující občanskou vybavenost, od restaurací před obchody až po základní a střední školy. Obrovským benefitem je samozřejmě i mimořádně dobrá dostupnost hlavního města, do kterého lze ze Slaného autem dojet během 20 minut.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.49 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%

5.49%
Historie vývoje

 

 


Související články


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *