EUR 25.325

USD 23.768

REPO sazba ČNB 5.75 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.325

USD 23.768

02. 07. 2008

0 komentářů

Subjekty:
ČSOB

Budova ČSOB získala zlatou certifikaci LEED

 


 

 

Nové ústředí ČSOB v Radlicích obdržela zlatý certifikát  v mezinárodně uznávaném hodnocení ohleduplnosti k životnímu prostředí LEED. Tento certifikát je benchmarkem pro design, stavbu a provoz vysoce výkonných „zelených“ budov. Certifikace je nástrojem pro měřitelný dopad výkonu budovy a zkoumá pět hlavních oblastí: udržitelný rozvoj lokality, úspora vody, efektivita energií, výběr materiálu a kvalita vnitřního prostředí. Jednotlivé aspekty budovy jsou obodovány a podle počtu bodů lze dosáhnout jedno ze čtyř ocenění – certifikovaný, stříbrný, zlatý a platinový. Certifikace umožňuje mezinárodní srovnání v oblasti ekologicky přátelských staveb.

Budova nového ústředí ČSOB je již držitelem titulu Stavba roku 2007. V minulém týdnu navíc byla oceněna hlavní cenou v již patnáctém ročníku soutěžní přehlídky Grand Prix architektů. O vítězích Grand Prix rozhodovala nezávislá porota složená z domácích i zahraničních odborníků, kteří měli zajistit skutečnou nezávislost poroty. Současně autoři budovy ČSOB ve stejné soutěži získali i Čestné uznání od Ministerstva životního prostředí

LEED má tři stupně – stříbrný, zlatý a platinový. Budova, která v hodnocení LEED získá alespoň 39 bodů, se honosí zlatým a dům s minimálně 52 body platinovým certifikátem. Stříbrná stavba je k životnímu prostředí šetrnější proti klasické budově v asi o čtvrtinu, zlatá o polovinu a platinová dokonce o 70 procent. Nové ústředí ČSOB získalo v závěrečném hodnocení celkově skvělých 43 bodů, což lze bezpochyby považovat za mimořádný výsledek.

Certifikační systém LEED řídí U. S. Green Building Council neboli Americká rada ekologických staveb. Toto americké sdružení předních firem ze všech odvětví stavebnictví podporuje a oceňuje projekty, které se staví odpovědně k životnímu prostředí, a dále místa užitečná a zdravá pro lidský život a práci. Má 8500 členských organizací a síť 75 regionálních řetězců.

REKLAMA

Tisková zpráva ČSOB

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.57 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%
Historie vývojeDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.