Neděle 20. ledna. Svátek má Běla.

CENTRAL GROUP navrhuje společnou tiskovou konferenci s policií a státním zastupitelstvím

19.11.2010 11:11 Tisková zpráva: CENTRAL GROUP

CENTRAL GROUP zásadně odmítá, že by úmyslně krátila daně, a žádá o vrácení zabavených dokladů k možnosti své obrany – je nutné ctít presumpci neviny

Státní orgány by měly ctít presumpci neviny. Vyjádření pro média o 700 fiktivních fakturách společnost CENTRAL GROUP velmi poškozují. Přitom firma nemá nyní možnost obrany proti těmto tvrzením. Všechny příslušné daňové doklady byly společnosti zabaveny při policejní prohlídce v sídle firmy v listopadu minulého roku.

CENTRAL GROUP s policií plně spolupracuje při vyšetřování. Za šetřené období (tj. od roku 2004 do dneška) je v účetnictví společnosti více než 113 tisíc daňových dokladů. Ve všech letech měla firma od auditorských společností ke svému účetnictví auditorské zprávy s výroky bez výhrad. V rámci vlastního interního šetření současné situace CENTRAL GROUP v této době oslovila jednu z největších světových auditorských společností, aby provedla další nezávislé prověření jejího účetnictví.

CENTRAL GROUP již státu odvedla na daních téměř 1,2 miliardy korun

Společnost CENTRAL GROUP vznikla v roce 1994 prakticky z ničeho a postupně se vypracovala na první místo na českém rezidenčním trhu. Firma se nikdy neúčastnila privatizace ani se neangažovala ve veřejných zakázkách. Podle odhadů má nyní zhruba třetinový podíl na trhu nových bytů a domů v Praze.

V minulém roce společnost vykázala hrubý zisk 718 milionů korun. Veškeré vydělané peníze za celou dobu své činnosti firma vždy plně investovala do rozvoje svých dalších developerských projektů v České republice. V letošním roce již společnost odkoupila pět nových pozemků a brownfields pro další výstavbu. CENTRAL GROUP nečerpá žádný bankovní úvěr a i pro příští rok předpokládá veškerou svou činnost financovat ze svých vlastních zdrojů.

CENTRAL GROUP je jedním z opravdu velkých plátců daně. Za 16 let své působnosti odvedla českému státu na daních již téměř 1,2 miliardy korun. Jen pro představu – za tuto částku se například dají postavit čtyři základní školy nebo velká okresní nemocnice.

Klientů ani dodavatelů CENTRAL GROUP se současné vyšetřování jakkoliv nedotkne a firma standardně funguje dále

V posledním týdnu se v médiích objevily některé mylné informace ohledně vyšetřování manažerů společnosti CENTRAL GROUP kvůli podezření z údajných daňových úniků. Zcela mylná je informace, že byli zadrženi čtyři manažeři společnosti. Vyšetřován je pouze výkonný ředitel Aleš Novotný. A to kvůli údajnému krácení daně ve formě proplácení některých faktur za marketingovou činnost. Ostatní vyslýchané osoby nejsou z CENTRAL GROUP, ale z jiných firem.

Vyšetřována není společnost CENTRAL GROUP, ale jen jeden z jejích manažerů. Předsedy představenstva Dušana Kunovského ani generálního ředitele Ladislava Váni ani jiných manažerů firmy se vyšetřování netýká. CENTRAL GROUP plně spolupracuje s policií a státním zastupitelstvím při řešení současné situace. Firma standardně funguje dále a současné vyšetřování výkonného ředitele Aleše Novotného se jakkoliv nedotkne ani klientů ani dodavatelů společnosti.