EUR 25.255

USD 23.195

REPO sazba ČNB 4.75 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.255

USD 23.195

01. 10. 2009

0 komentářů

Česká pojišťovna a Komerční banka zahájily strategickou spolupráci a představily pojištění fotovoltaických zdrojů

 


 

Spolupráce jedničky na trhu pojištění a jedničky v segmentu bankovních služeb podnikatelům přinese řadu výhod také pro retailové klienty obou společností. Kromě významného zvýšení dostupnosti produktů díky rozšíření distribuční sítě zahrnuje spolupráce rozvoj kvalifikace zaměstnanců obou finančních institucí a spolupráci v oblasti vývoje nových produktů.

Komerční banka nabídne na svých téměř 400 obchodních místech svým klientům např. pojištění majetku, povinné ručení, havarijní pojištění a pojištění odpovědnosti, ale také pojištění finančních a zemědělských rizik poskytovaných Českou pojišťovnou. Česká pojišťovna pak na svých více než 380 obchodních místech a u sítě několika set speciálně proškolených pojišťovacích poradců nabídne svým zákazníkům hypotéky Komerční banky.

„Naše produkty, produkty České pojišťovny a způsob distribuce se vzájemně ideálně doplňují a přináší pro klienty Komerční banky možnost na jednom místě a za výhodných podmínek sjednat nejrůznější kombinace bankovních a pojišťovacích produktů,“ komentoval smlouvu Vladimír Jeřábek, člen představenstva a náměstek generálního ředitele Komerční banky. „Díky naší spolupráci a efektivnímu modelu distribuce produktů získají klienti Komerční banky u některých typů pojištění zvýhodnění až v desítkách procent,“ doplnil Štefan Tillinger, člen představenstva a náměstek generálního ředitele České pojišťovny.

S novou smlouvou o spolupráci představily Komerční banka a Česká pojišťovna také nový společný produkt: pojištění fotovoltaických zdrojů. Solární energetika je oborem, který nabízí nejen atraktivní růstový potenciál, ale také je významně podpojištěn – ať již z důvodu nedostatečné nabídky pojistných produktů na trhu, tak i z důvodu toho, že si drobní provozovatelé fotovoltaických zdrojů neuvědomují, že je jejich majetek ohrožen řadou rizik a měl by být pojištěn.

„Česká pojišťovna a Komerční banka vytvořily produkt, který poskytuje ve srovnání s konkurencí hned v první fázi jednání s klientem dostatečně vysoké pojistné limity, aby pokryly celou hodnotu solárních panelů či velkých fotovoltaických elektráren. Provozovatelé solárních zdrojů tak mohou konečně dostatečně chránit svůj majetek proti širokému spektru rizik v průběhu výstavby i provozu zdroje,“ uvedl Štefan Tillinger, člen představenstva České pojišťovny.

REKLAMA

Nové pojištění mohou využít nejen provozovatelé velkých fotovoltaických elektráren, ale také běžní spotřebitelé, kteří se rozhodnou umístit solární panely na svou nemovitost. Pojištění se vztahuje na dobu výstavby i provozu zdroje. Poskytuje pojistnou ochranu proti živelním škodám, provozním škodám, odcizení, vandalismu, proti škodám na okolním majetku, škodám způsobených přepravou po staveništi nebo škodám na skladovaném materiálu na staveništi.

Pro běžné spotřebitele, kteří provozují solární panely na rodinných domech, připravily KB a ČP variantu allriskového poijštění, které v sobě zahrnuje kromě výše uvedených rizik také rizika elektronická (např. škoda vzniklá přepětím či indukcí).

V posledních pěti letech stoupl počet zájemců o instalaci solárních panelů na rodinných domech  zhruba pětkrát. V současnosti uvažuje o instalaci těchto panelů na novostavby rodinných domů většina stavebníků, a to hlavně díky dotacím a široké mediální podpoře.

„Pojištění fotovoltaických zdrojů energie nadále posílí významné postavení Komerční banky v oblasti financování výstavby obnovitelných zdrojů energie v České republice. Fakt, že zájemce o výstavbu fotovoltaického zdroje může na jednom místě řešit nejen zdroje financování, ale také pojistnou ochranu své investice, přispěje k výraznému zjednodušení administrativy financování výstavby i ke zvýšení jistoty návratnosti investice,“ uvedl Vladimír Jeřábek, člen představenstva a náměstek generálního ředitele Komerční banky.

Smlouva o spolupráci mezi Komerční bankou a Českou pojišťovnou je účinná od 21. září 2009. Po desetidenním pilotním provozu zahajují obě společnosti k 1. říjnu 2009 ostrý provoz ve vzájemné distribuci produktů.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.49 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%

5.49%
Historie vývoje

 

 Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.