EUR 24.945

USD 23.341

REPO sazba ČNB 5.25 %

Inflace 2.6 %

EUR 24.945

USD 23.341

29. 06. 2009

0 komentářů

Česká pojišťovna má po víkendu hlášeno již více než 2500 pojistných události z povodní s odhadovaným pojistným plněním 200 milionů korun

 


 

Do čerstvě postižených oblastí se přesunují další mobilní technici České pojišťovny, kteří přijíždějí ze suchých regionů nebo ruší své dovolené, v terénu jsou i o víkendu do pozdních večerních hodin. Někde je situace komplikovaná, například na Jesenicku, kde se do některých obcí nedá kvůli strženým komunikacím vůbec dojet. Kritická situace je stále na Novojičínsku, kde úklidové práce poškozených i prohlídky pracovníků České pojišťovny ztěžují další vytrvalé deště.Novojičínsko

Počet škod z tohoto regionu již překročil tisícovku – aktuálně jich je hlášeno 1200. Škody na nemovitostech i majetku v domácnostech jsou rozsáhlé, mnohdy totální, prohlídka a jejich dokumentace trvá i několik hodin. Klienti mohou urychlit prohlídku vyplněním seznamu poškozených a zničených věcí, pokud je to alespoň trochu možné a pořízením fotodokumentace.

Kromě klasických škod na nemovitostech a majetku eviduje ČP velké množství uhynulých zvířat – psů, koček, králíků a slepic, to byli například pštrosi, kteří byli silným proudem uneseni z pštrosí farmy.

Klienti hlásí nejen majetkové škody, ale i úrazy. Jedním z více než stovky nahlášených je úraz muže, kterého zastihla přívalová vlna v autě za jízdy, když zjistil, že je vozidlo neovladatelné, rychle z něj vystoupil. Při snaze zachránit si holý život byl zasažen plovoucím kmenem stromu a utrpěl otevřenou zlomeninu nohy.

REKLAMA

Nejvíce postižených klientů má ČP v obcích Hodslavice, Veřovice, Mořkov, Lichnov, Nový Jičín, Kunín, Žilina, Šenov, Jeseník nad Odrou, Hranice a okolí.  

Jesenicko

I tady jsou mobilní technici v terénu, zatím odhadují počet škod na 1000-1500. Přesný počet se zatím nedá lépe zmapovat, protože mnoho obcí má poškozené komunikace a není do nich přístup. Podle předběžných odhadů bude velké množství totálních škod, nejpostiženějšími oblastmi jsou Mikulovice, Bernartice, Tomíkovice, Vlčice a Stará červená voda. Voda částečně opadla a likvidátoři již mají domluvené první schůzky. Zatím je z Jesenicka hlášeno 128 škod jez za víkend, z Přerovska 390.

Jihočeský kraj                                                                                                                  

Zatím nejčerstvější přívalové deště spadly na území Strakonicka, Českobudějovicka a Českokrumlovska. Voda částečně opadává a zatím v této oblasti je situace co do počtu i závažnosti událostí nejpříznivější.  Dosud v žádném z okresů nepřekročil počet škod stovku, největší počet škod bude ze zaplavených sklepů a zahrad.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.51 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%
Historie vývoje

 

 Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.