EUR 25.325

USD 23.768

REPO sazba ČNB 5.75 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.325

USD 23.768

25. 06. 2009

0 komentářů

Česká pojišťovna očekává ze záplav tři tisíce škod za 75 milionů korun

 


 

Její mobilní technici, jejichž stavy průběžně posiluje, jsou v terénu od čtvrtečního rána a budou prohlížet poškozené objekty i během celého nadcházejícího víkendu. ČP kvůli povodním už čtyřnásobně posílila týmy operátorů v Klientském centru. Volat by jim však lidé měli až poté, co opadne voda, aby bylo zřejmé, jakou způsobila škodu.

Právě správná komunikace s pojišťovnou usnadní likvidaci škod. Před tím, než lidé zavolají na linku České pojišťovny 841 114 114, měli by si připravit všechny důležité údaje, především číslo pojistné smlouvy. Pokud ji však odnesla voda, stačí nadiktovat jméno a rodné číslo a ČP už vše potřebné dohledá. K základním informacím také patří stručné shrnutí škody, k níž došlo, odhad jejího rozsahu a telefonní číslo na kompetentní osobu, s níž může ČP událost řešit. V případě, že se dům stal kvůli živelné události neobyvatelný, neměl by klient zapomenout uvést adresu, kde bude přechodně k zastižení.

Zničené nebo poškozené věci musí být vyfotografovány jakmile to situace umožní. Čím více fotografií, tím lépe. Navíc aby se předešlo hromadění dalších pojistných událostí, měl by postižený začít ihned poté s úklidem a nezbytnými opravami.

Možnost vyplatit finanční zálohu ještě před likvidací pojistné události existuje, je ale potřeba tuto skutečnost oznámit už při rozhovoru s mobilním technikem. A to ještě dříve, než k postiženým přijede udělat prohlídku. Standardně likvidace probíhá na základě předložených faktur.

Škody na automobilech jsou kryty jakýmkoliv havarijním pojištěním, protože riziko živlů, tedy i záplav nebo povodní je obsaženo ve všech jeho variantách. Likvidátoři České pojišťovny doporučují majtelům postižených vozů zaplavené auto rozhodně nestartovat, naopak kvůli bezpečnosti a eliminaci případných následných škod raději odpojit autobaterii. Škodu pak neprodleně nahlásit Klientskému servisu a pokud by vůz kdekoliv překážel, odtáhnout do bezpečí. Jestliže automobil zaplavila voda na úroveň palubní desky, bude škoda posuzována jako totální.

REKLAMA

S likvidací povodňových škod má Česká pojišťovna bohaté zkušenosti už z minulosti. Po záplavách na Moravě v roce 1997 zaplatila klientům přes pět miliard korun, v roce 2002 téměř dvojnásobnou částku. Kromě toho eviduje ČP každoročně z různých částí České republiky i mnoho lokálních záplav.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.57 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%
Historie vývojeDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.