EUR 24.730

USD 22.807

REPO sazba ČNB 5.25 %

Inflace 2.9 %

EUR 24.730

USD 22.807

11. 05. 2009

0 komentářů

Česká spořitelna dál zjednodušila čerpání hypoték

 


 

O hypotéky, které slouží k výstavbě či rekonstrukci nemovitosti, je mezi klienty zájem a tvoří zhruba třetinu poskytnutých hypoték na bydlení. Proto jsme se rozhodli čerpání prostředků ještě více zjednodušit a urychlit,“ uvedl Tomáš Halla, ředitel odboru úvěry na bydlení a podnikání České spořitelny.

Služby Bez faktur a Zrychlená výstavba nabízí Česká spořitelna v kategorii služeb nazvané Individualita. Se službou Zrychlená výstavba klient vyčerpá hypotéku až do aktuální hodnoty nemovitosti, plus dalších až 500 tis. Kč, které mu umožní rychlejší výstavbu, a to zejména na začátku stavby. Služba Bez faktur klientovi ušetří čas spojený s předkládáním jednotlivých dokladů. Volba optimální služby záleží na konkrétních podmínkách hypotečního úvěru.

Služby v kategorii Individualita zjednoduší čerpání prostředků. Vedle dvou nových služeb mohou klienti např. expresně vyčerpat prostředky pouze na základě návrhu na vklad zástavního práva či sjednat hypotéku ještě před tím, než si vyberou konkrétní nemovitost. Další kategorií je Flexibilita zahrnující služby, které umožňují pružně upravit podmínky splácení. Klient si tak může např. změnit výši splátek (úpravou splátkového kalendáře) či kdykoli vložit mimořádné splátky. Služby nabízené v kategorii Jistota pomohou v nepříznivé životní situaci – v nabídce je např. pojištění schopnosti splácet či možnost splácení dočasně přerušit. Služby klient volí buď při sjednání hypotéky nebo na konci fixace úrokové sazby. Služby lze sjednat k Ideální hypotéce České spořitelny i ke všem stávajícím hypotékám na bydlení.

S nabídkou volitelných služeb k hypotéce přišla Česká spořitelna v dubnu loňského roku, kdy představila Ideální hypotéku České spořitelny. Ideální hypotéka České spořitelny je poskytována bez poplatku za vyřízení, samozřejmou součástí je poradenství a sjednání hypotéky, dále třicetidenní garance nabízené úrokové sazby, on-line ocenění nemovitosti vypracované v pobočce a neomezené čerpání zdarma během prvních tří měsíců.

REKLAMA

Již v roce 2007 upravila Česká spořitelna jako první na českém trhu podmínky pro poskytování hypoték s cílem chránit klienty před předlužením a zajistit vysokou kvalitu úvěrového portfolia. Celkový objem portfolia hypoték privátním klientům se na konci prvního čtvrtletí 2009 zvýšil o 3,1 % na 116,50 mld. Kč. 

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.52 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%
Historie vývoje

 

 Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.