EUR 24.700

USD 22.902

REPO sazba ČNB 5.25 %

Inflace 2.6 %

EUR 24.700

USD 22.902

12. 06. 2009

0 komentářů

Česká spořitelna přijímá od pondělí žádosti o dotace z programu Zelená úsporám

 


 

Ekologickými projekty se zabýváme přes sedm let, zapojení do programu Zelená úsporám přirozeně navazuje na naši dosavadní strategii. Dosud byly ekologické projekty doménou firem. Fakt, že dotační program SFŽP motivuje k ekologickým úpravám i drobné klienty, je skvělá zpráva,“ uvedl Ladislav Dvořák, manažer strategických projektů České spořitelny.

Dotace jsou vždy vypláceny až po realizaci projektu a pokrývají maximálně 60 % investice. Česká spořitelna a Stavební spořitelna České spořitelny (SSČS) žadatelům nabízejí financování jejich projektů. K dispozici je široká nabídka produktů České spořitelny a SSČS, konečný výběr způsobu financování vždy vychází z konkrétních potřeb klienta.

Žadatel o dotaci může, vedle úvěru ze stavebního spoření, využít také překlenovací úvěry TREND a HYPO TREND. Pro získání překlenovacích úvěrů žadatel nepotřebuje žádné vlastní prostředky a může je splatit kdykoli bez jakýchkoli sankcí, což platí samozřejmě i  v případě dotace  získané z programu Zelená úsporám. Do konce letošního července je navíc uzavření smlouvy o úvěru TREND zdarma,“ uvedl Vladimír Vyčítal, ředitel úseku obchodní politiky SSČS.

Žádost o dotaci může klient podat před realizací projektu nebo až po jeho dokončení. Součástí žádosti jsou i další dokumenty, jako např. krycí list technických parametrů (popisuje vlastnosti domu a zvolené technologie), list vlastnictví nebo projektová dokumentace. Formuláře žádosti se liší podle typu stavební úpravy (úspory energie na vytápění, podpora výstavby ekologických domů, atd.) a také podle žadatele (občan, firma). Banky přijímají pouze žádosti od občanů (fyzických osob), firemní klienti žádosti podávají v pracovištích SFŽP. Formuláře žádostí jsou k dispozici v pobočkách České spořitelny nebo ke stažení na www stránkách banky či SFŽP (www.zelenausporam.cz, www.csas.cz).

Po té, co Česká spořitelna přijme od klienta žádost o dotaci spolu s navazujícími dokumenty, během pár dní ověří správnost vyplnění žádosti, zadá informace do systému a odešle k dalšímu zpracování do SFŽP. Nejpozději do 60 dnů  klient obdrží od SFŽP vyrozumění o tom, zda splnil předpoklady pro přiznání dotace. Po ukončení projektu klient předloží v pobočce České spořitelny doklady a faktury spojené s realizací projektu a podepíše smlouvu o poskytnutí dotace. Česká spořitelna doklady postoupí SFŽP a ten dá bance rozhodující pokyn k ne/proplacení dotace. 

REKLAMA

Klienti, kteří uvažují o stavbě ekologického (pasivního) domu nebo chtějí provést zateplení stávající nemovitosti, mohou jako doprovodné financování zvolit např. Ideální hypotéku České spořitelny. Hypotéka je bez poplatku za vyřízení a klient si k ní sjedná služby podle svého výběru. V nabídce je i možnost kdykoli vložit mimořádnou splátku, což mohou využít právě žadatelé, kteří v průběhu splácení hypotéky získají prostředky z dotace. Financovat ekologický projekt lze také hotovostním či spotřebitelským úvěrem, který se vyznačuje rychlým vyřízením a minimálním množství administrativy.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.51 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%
Historie vývoje

 

 Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.