EUR 24.725

USD 22.775

REPO sazba ČNB 5.25 %

Inflace 2.9 %

EUR 24.725

USD 22.775

07. 09. 2009

0 komentářů

Česká spořitelna uvolní 1 milion Kč na pomoc klientům při hledání nového zaměstnání

 


 

Program pomůže zdarma klientům při hledání nového uplatnění na trhu práce. Program je určen pro klienty České spořitelny, kteří si sjednali pojištění schopnosti splácet úvěr v rozšířené variantě (tzn. i pro případ ztráty zaměstnání). Pokud přijdou o práci, budou moci zdarma absolvovat osobní konzultaci a vzdělávací seminář, kde jim odborníci z personální agentury poradí, jak zvýšit šance při hledání nového zaměstnání. Projekt byl zahájen 1. září 2009.


„Někteří klienti se v poslední době ocitli v situaci, kdy ne vlastní vinou ztratili práci a dostali se tak i do problémů se splácením úvěrů. I taková situace se dá řešit, společně hledáme východisko: od úprav splátkového kalendáře, konsolidace úvěru, odkladu splátek atp. Nejlepším řešením je co nejrychlejší návrat do práce. Proto podporujeme tento projekt, který pomáhá zvýšit šance najít si nové zaměstnání a udržet si tak svou životní úroveň,“ uvedl Martin Techman, ředitel rozvoje obchodu České spořitelny. „Aktivita zapadá do našeho konceptu společenské odpovědnosti – není nám lhostejné, v jakém prostředí působíme a co se kolem nás děje,“ dodal Martin Techman.

Klient, který nemůže kvůli ztrátě zaměstnání splácet úvěr a má sjednané pojištění schopnosti splácet (i pro případ ztráty zaměstnání), nahlásí POJIŠŤOVNĚ CARDIF PRO VITA pojistnou událost. Pojišťovna poté předá kontakt personální agentuře Manpower, která klienta kontaktuje a nabídne mu individuální pohovor. Během semináře se klient dozví, jak se co nejlépe připravit na přijímací pohovor, personální specialista mu pomůže s vytvořením životopisu i motivačního dopisu, klienta zaregistruje do databáze uchazečů a poradí mu, kde je možné dozvědět se o dalších pracovních nabídkách. Pohovor je pro klienta zdarma.

Rozšířené pojištění schopnosti splácet, tedy varianta, která pokrývá nejen případ pracovní neschopnosti, invalidity nebo smrti, ale i ztrátu zaměstnání, je v současné době u klientů ve stále větší oblibě. K 31. srpnu 2009 si pojištění schopnosti splácet ve variantě B sjednalo o 55 % více klientů než ve stejné době loňského roku.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.52 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%
Historie vývoje

 

 Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.