EUR 24.745

USD 22.792

REPO sazba ČNB 5.25 %

Inflace 2.9 %

EUR 24.745

USD 22.792

ČMSS dosáhla v roce 2009 rekordních tržních podílů

 


 

Klienti se na ČMSS obracejí nejen jako na nejvýkonnější stavební spořitelnu, ale ve stále větší míře jako na velkou finanční instituci a poskytovatele finančních služeb. „Podíly na trhu jsme dokázali obdobně jako v posledních letech i letos znovu zvýšit.“ uvedl místopředseda představenstva ČMSS Manfred Koller. 

V roce 2009 ČMSS potvrdila vedoucí pozici na trhu

V období od ledna do prosince 2009 uzavřela ČMSS celkem 304 673 nových smluv o stavebním spoření včetně zvýšení cílové částky. Celková cílová částka těchto smluv dosáhla hodnoty 131 miliard korun. Průměrná cílová částka vzrostla o 10,2 procenta na konečných 429,6 tisíce koruny. „V složitých podmínkách přetrvávající hospodářské krize si ČMSS připsala dokonce třetí nejlepší výsledek ve své historii. Přitom tržní podíl v celkové cílové částce uzavřených smluv dokázala dokonce zvýšit o 2,4 procenta na rekordních  48,2 procenta,“ zdůraznil Manfred Koller.

V úvěrech na bydlení docílila ČMSS za rok 2009 druhého nejlepšího výsledku ve své historii

Celkový objem poskytnutých úvěrů opětovně překročil třicetimiliardovou hranici. Během dvanácti měsíců roku 2009 poskytla ČMSS svým klientům na bytové potřeby 59 974 překlenovacích úvěrů a úvěrů ze stavebního spoření v celkovém objemu 31,5 miliardy korun. Výrazně tak překročila své roční plány a zároveň upevnila své vedoucí postavení na trhu. Podle kvalifikovaných odhadů se její tržní podíl v objemu poskytnutých úvěrů zvýšil na 47,5 procenta (meziročně + 2,1 procenta).

„Vysokým úvěrovým výkonem potvrdila v tomto roce Liška svou vedoucí pozici na trhu, a to ve srovnání s konkurenčními stavebními spořitelnami i hypotečními bankami,“ poznamenal k úspěšným úvěrovým výsledkům Manfred Koller.

Ve financování bydlení je ČMSS nejvýznamnějším hráčem na českém trhu. Objem úvěrů na bydlení, které poskytla od vstupu na český trh, je vyšší než 217 miliard korun.

REKLAMA

Tempo růstu úvěrového salda bylo vyšší než tempo růstu naspořené částky, a tak hodnota ukazatele poměru úvěrů a vkladů k 31. 12. 2009 dosáhla 79,6 procenta, což je vysoko nad průměrem oboru stavebního spoření.

Rekordní výsledky si ČMSS připsala i v produktech, které její nabídku stavebního spoření a úvěrů na bydlení efektivně doplňují

V součtu počet uzavřených smluv, zahrnujících podílové fondy, penzijní připojištění, rizikové životní pojištění, hypotéku, spotřebitelské úvěry a základní bankovní produkty, překročil          150 tisíc.

Možnosti klientů řešit další záměry jdoucí nad rámec účelovosti stavebního spoření umožnilo v roce 2009 rozšíření nabídky o Hypotéku od Lišky a o spotřebitelské úvěry. „ČMSS tak pokrývá všechny základní potřeby klientů ve financování bydlení, přičemž zahrnuje všechny typy finančních nástrojů v této oblasti dostupné na českém trhu,“ konstatoval Manfred Koller.

Základem úspěchů ČMSS je výkonná a široce dostupná obchodní síť

ČMSS má největší odbytovou síť. Její nejvýkonnější složkou jsou finanční poradci. A právě jejich profesionalita má zásadní podíl na vysoké obchodní výkonnosti spořitelny. Klientům poskytují poradenské služby ve čtyřech oblastech: financování bytových potřeb, zhodnocování úspor, zajištění na stáří a základní bankovní produkty.

REKLAMA

„Zvlášť v složitých tržních podmínkách je důležité, že za odbytovým výkonem stojí  vedle atraktivní produktové nabídky a komplexního servisu vysoká kvalita a dostupnost finančního poradenství naší spořitelny,“ zdůraznil místopředseda představenstva ČMSS Manfred Koller.

Počet finančních poradců dokázala ČMSS od roku 2002 každoročně zvyšovat. Na sklonku roku 2009 tak zabezpečovalo klientské potřeby 2920 renomovaných finančních poradců ČMSS.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.52 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%
Historie vývoje

 

 Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.