Neděle 01. srpna. Svátek má Oskar.

CPI Group koupila logistické areály za Prahou a další supermarkety

17.12.2012 09:12 Tisková zpráva: CPI Group

CPI Group letos nakupovala především maloobchodní nemovitosti. Na jaře dokončila akvizici společnosti VT holding, na podzim koupila supermarkety společnosti TREI Real Estate, které navíc financovala prostřednictvím vlastní emise dluhopisů. Rozvoj portfolia logistických nemovitostí je patrný především v posledních letech, kdy CPI Group koupila areál v Brandýse, jehož nájemcem je společnost Continental Automotive, a průmyslovou zónu v Lozornu nedaleko Bratislavy.

Nejnovější akvizice společnosti T.Land zahrnuje sedm středně velkých logistický hal v okolí Prahy, konkrétně ve Vestci, Jažlovicích a Čestlicích o celkové výměře přes 11 000 m2, a dále 2 supermarkety Billa v Táboře a Českých Budějovicích. Mezi nájemci prostor je např. společnost Mapei, Saint-Gobain, ABB nebo Michael Huber.

Logistickou část koupeného portfolia tvoří multifukční budovy, kde mají nájemci umístěny své sklady, kanceláře, vzorkovny, výdejní místa a jiné služby zákazníkům. Tyto budovy se navíc nacházejí v dobrých lokalitách rychle dostupných z Prahy. Věříme, že tento segment realitních investic je stabilní a perspektivní a slouží naší společnosti též k další diverzifikaci portfolia,“ dodal Martin Němeček, ředitel akvizic CPI Group.

CPI Group letos za akvizice nemovitostí utratila celkem přes 4 miliardy korun. Kromě výše uvedených souborů maloobchodních nemovitostí a logistických hal to byl např. také developerský residenční projekt na francouzské Riviéře. Další investice v řádech miliard putovaly do vlastní výstavby.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *