Pondělí 17. prosince. Svátek má Daniel.

CPI Group letos utratila za nemovitosti 16 miliard korun; Poslední letošní akvizicí CPI Group je budova Živnostenské banky

27.12.2011 12:12 Tisková zpráva: CPI Group

 

Objekt někdejší Živnostenské banky se nachází v historickém centru Prahy na rohu ulic Nekázanka a Na Příkopě. Původní budova byla postavena v letech 1894 až 1896 jako sídlo Zemské Banky dle projektu architekta Osvalda Polívky v novorenesančním slohu. Budova se skládá ze tří částí, které souhrnně nabízejí přes 19 000 m2 plochy. Součástí komplexu budov jsou také historické reprezentativní prostory, technické zázemí a garáže.

Oproti moderním kancelářským budovám má Živnobanka nezaměnitelné kouzlo, pramenící z jedinečnosti místa a jeho historické hodnoty. Zájem firem o tuto lokalitu je dlouhodobě velký. Centrální lokace a rozmanitost infrastruktury jsou unikátní kombinací pro malé i velké společnosti,“ komentoval důvody akvizice generální ředitel CPI Group Zdeněk Havelka. Úvěr na financování akvizice poskytla UniCredit Bank Czech Republic, a.s.

CPI Group letos uzavřela akvizice za více než 16 miliard korun. Mezi koupenými nemovitostmi figurují např. kancelářské objekty od PPF s dominantním nájemcem Českou pojišťovnou, soubor retailových parků v Česku a na Slovensku, Olympia centrum v Teplicích a Mladé Boleslavi, průmyslový areál Lozorno na Slovensku, Obchodní centrum City Park Jihlava a řada dalších nemovitostí.

Kromě akvizic skupina CPI investovala také do developerských projektů. Na jaře dokončila administrativně hotelový komplex CPI City Center v Ústí nad Labem a v průběhu roku otevřela několik Penny Marketů a retailových parků. V únoru byla zahájena rekonstrukci českobudějovického hotelu Gomel, v létě výstavba dalšího multifunkčního komplexu pod názvem CPI City Center Olomouc a stavba obchodních areálů v Trutnově a Berouně. Mezi připravovanými projekty jsou např. výstavba COPA Centrum Národní nebo maloobchodní nemovitosti v regionech či rekonstrukce části ostravského hotelu Clarion a dostavba kongresového centra.

Přehled akvizic CPI Group za rok 2011

Segment

Projekt

Office

COPA Centrum Národní (Praha)

Živnostenská banka (Praha)

Soubor nemovitostí spol. Reality CZ

Retail

Family Center (12 v ČR a SR)

Penny Markety (4 v ČR)

Penny Market Březnice

OC Olympia Teplice

OC Olympia Mladá Boleslav

Retail Park Beroun

Retail Park Svitavy

Penny Market Libochovice

Penny Market Lomnice

City Park Jihlava

Logistics

Průmyslový Park Lozorno (SR)

 

Menší obchodní plochy a developerské záměry

Celkový objem v hodnotě 16 miliard korun