Sobota 21. října. Svátek má Brigita.

ČS nemovitostní fond má ve svém portfoliu první zahraniční nemovitost

04.06.2008 10:06 Tisková zpráva:

Jedním ze základních pilířů naší strategie je široká diverzifikace z pohledu geografického rozložení nemovitostí. Vstupem na zahraniční trh se tak maximálně snažíme naši investiční strategii naplňovat,“ uvedl Tomáš Trčka, generální ředitel a předseda představenstva společnosti REICO Investiční společnost České spořitelny. „Výnosy nemovitostí na Slovensku se v současné době pohybují nad úrovní výnosů v České republice. Předpokládaný hrubý výnos nově nabyté nemovitostní společnosti se nachází nad úrovní 12 % za rok,“ dodal Tomáš Trčka.

Již šestá nemovitost v portfoliu fondu, administrativní budova Mokráň, se nachází v komerčně významné části Bratislavy – Ružinov, kde lze očekávat velký potenciál pro další rozvoj. Jedná se o moderní pětipodlažní budovu kategorie A. Budova byla dokončena na podzim 2007 a její celková pronajímatelná plocha je 4 500 m². V současné době je pronajato více než 90 % všech ploch. Mezi klíčové nájemníky patří ISS Facility Services, ALPINE Slovakia nebo KRC Finance.

ČS nemovitostní fond je prvním nemovitostním fondem v ČR pro drobné individuální investory i investory movitější. Minimální investice do fondu je 1 000 Kč. Akviziční strategie fondu se soustřeďuje převážně na dokončené komerční nemovitosti, které generují zisky v podobě nájmu. Hodnota nabývaných nemovitostí se pohybuje kolem 10 mil. EUR.

Portfolio ČS nemovitostního fondu tvoří vedle nově koupené budovy dalších pět nemovitostí, které se nachází v Brně, Českých Budějovicích, Praze a Ostravě. Všechny tyto budovy mají významné a dlouhodobé nájemníky a tedy i potenciál pro další využití.