Pátek 20. října. Svátek má Vendelín.

CS Property Services přichází s novou nabídkou

25.05.2009 05:05 Tisková zpráva:

 

„Aktivní přístup ke správě a rozvoji realitního portfolia v České republice zatím chybí. Přitom jde o strategii, která nabízí dlouhodobou stabilitu výnosů při respektování stanovených rizikových parametrů,“ vysvětluje koncept CSPS partner společnosti Michal Kadrnožka. Investoři tak mohou nově využít komplexní přístup k realitnímu trhu doposud dostupný pouze institucionálním investorům a realitním fondům. Pro investice do komerčních realit navíc, podle Kadrnožky, nastává vhodný čas, protože trh se blíží svému dnu.

Společnost CS Property Services založili odborníci z oblasti developmentu, financí a práva. Koncept jejich služeb je v České republice zatím unikátní, a to je poskytovat v oblasti investování do realitních projektů a správy komerčních realit komplexní služby a individuální přístup na úrovni privátní banky.  Privátní investoři v České republice jsou stále náročnější na kvalitu služeb a často mají problém na komplexnější realitní transakce sestavit dostatečně zkušený tým a ten pak efektivně koordinovat. „Ze zkušenosti víme, že řízení takto komplexních aktivit vyžaduje perfektní zvládnutí několika oborů a dokonalou znalost trhu,“ vysvětluje partner CSPS Michal Kadrnožka.

„Komerční reality patří již od 70. let 20. století k tradičním investicím movitých investorů, kteří mají snahu své investice široce diverzifikovat. Současná hladina cen těchto nemovitostí je pro ně z dlouhodobého hlediska opět zajímavou investiční příležitostí,“ souhlasí Ing. Kamil Kolesa, partner poradenské společnosti Glisco, a.s.

Ve srovnání s akciemi je riziko absolutní ztráty investice minimalizováno existencí samotné nemovitosti a rizika spojená s vlastnictvím realitního portfolia je možné aktivně řídit. „Náš přístup k investování a ke zvyšování hodnoty nemovitého majetku je proto zaměřený na řízení rizik a ochranu investovaného kapitálu,“ zdůrazňuje Kadrnožka.

Součástí služeb CSPS je také příprava investice přímo na míru s ohledem na investiční strategii. „Vždy se snažíme najít nejvhodnější individuální řešení, které vyhovuje osobnostem našich klientů a jejich životním strategiím,“ dodává Michal Kadrnožka.

Rostoucí zájem o nemovitosti, zejména komerční, mezi českými investory potvrdil i Josef Hlavička z advokátní kanceláře Havel&Holásek. „Roste zájem o audit komerčních nemovitostních projektů. Investoři začínají přistupovat k nemovitostem strategičtěji, než dříve, jejich zájem o tuto oblast investic podle našich zkušeností roste,“ uvedl Hlavička.

Za zrodem CSPS stojí čtveřice zkušených profesionálů především z oblasti přípravy a realizace komerčních realitních projektů. Michal Kadrnožka, který řídil developerskou společnost Pinnacle, Tomáš Honsnejman s rozsáhlými zkušenostmi z přípravy komerčních investičních příležitostí na českém i slovenském trhu, právní expert Marek Podzimný, a finanční a daňová specialistka Dagmar Faltová. Společnost spolupracuje s předními odborníky na trhu jako například s advokátní kanceláří Havel&Holásek, privátními bankéři Glisco a dalšími experty. „Sestavujeme pracovní týmy společně s našimi prověřenými externími partnery. Tak zajistíme klientům tu nejlepší kombinaci zkušeností pro jejich konkrétní projekt,“ uzavřel Kadrnožka.