Středa 18. října. Svátek má Lukáš.

Domácnosti, postižené povodní, obdržely už téměř 24 milionů korun

23.09.2009 02:09 Tisková zpráva: Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

Příspěvek 30 000 korun na obnovu základního vybavení, které lidem poničila letošní povodeň, byl vyplacen už 781 domácnostem z 39 obcí. Dohromady dostaly domácnosti 23,4 milionů korun. Ministerstvo nyní přijalo dalších 370 žádostí o tuto formu podpory v celkové hodnotě 11,1 milionů korun. O tuto dotaci mohou lidé, jejichž domácnost byla povodní poničená, žádat prostřednictvím obcí až do 2.listopadu 2009.
 

„Výše proplacených prostředků a stálé navyšování žádostí o tento příspěvek jasně ukazuje na velký zájem domácností o tuto formu podpory. Jsou to peníze, které pomohou s nákupem základních věcí, které poškozené domácnosti nutně potřebují,“ uvedl ministr Vondruška.

Obnova majetku ve vlastnictví obcí a kraje

Na obnovu majetku ve vlastnictví obcí a krajů, který poničily povodně, obdrželo ministerstvo do dnešního dne už 91 žádostí za téměř 156 milionů korun. Z toho již 43 žádostí v hodnotě 56 milionů korun doporučila Hodnotící komise MMR ke schválení ministrovi. Dalších 48 žádostí o více než 100 milionů korun se v současné době na ministerstvu vyhodnocuje.

„Drtivá většina žádostí směřuje na obnovu poničené infrastruktury, tedy na opravy silnic,“ uvedl ministr Vondruška.

Více než polovina žádostí o obnovu majetku ve vlastnictví krajů a obcí je z Jihočeského kraje.