EUR 23.770

USD 21.797

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 15.8 %

EUR 23.770

USD 21.797

24. 11. 2009

0 komentářů

Druhá fáze Digital Parku v Bratislavě dokončena

 


 

V souvislosti se stavbou Digital park II Vincent Marani, partner Cigler Marani Architects, prohlásil:  „Jakub Cigler i já jsme na tento projekt nesmírně pyšní a jsme velmi rádi, že byla úspěšně dokončena druhá ze tří plánovaných etap. Domnívám se, že Digital Park je jeden z nejzajímavějších administrativních projektů na Slovensku a věříme, že s ním budou nájemci a obyvatelé Bratislavy spokojeni.“

Administrativní budova Digital Park sestává z kancelářských prostor (celkem 36 200 m²) v osmi nadzemních podlažích a obchodů, restaurace a kavárny v přízemí (2 400 m²). V suterénu je zajištěno parkování pro 750 vozidel a dalších 217 na parkovišti pod mostem Panonské cesty.

Architektonický koncept, jehož autory jsou Jakub Cigler a Vincent Marani, je založen na propojení čtyř stejně vysokých prosklených lichoběžníkových objektů, které jsou vůči sobě pootočené a reagují tak na nepravidelný tvar pozemku. Areál je citlivě zasazen do atypického parku, čemuž bylo podřízeno i dopravní řešení – velkokapacitní parkovací prostory jsou ukryty v podzemí budovy a celé okolí je řešeno důsledně jako park se zelení, vodními prvky a prostorem pro pěší. Vybudováním parku byl vytvořen nový městský prostor, který zpříjemňuje prostředí nejen novému administrativnímu parku, ale slouží i široké veřejnosti.

Budova vychází z orientace vůči městskému centru, zejména vůči Bratislavskému hradu, a to jak půdorysným řešením lichoběžníkových objektů, tak i koncepcí fasády. Ta je na severní straně směrem k centru města více otevřena a prosklená a na jižní straně je naopak uzavřenější vůči zástavbě sídliště Petržalka. Toto řešení fasády zároveň zohledňuje vliv tepelných zisků budovy od slunečního záření. Na bočních stranách se poměr zasklených a pevných částí plynule mění, čímž se do celkové kompozice vnáší prvek dynamičnosti. Objekt je navržen tak, aby maximum kancelářské plochy mělo přirozené denní osvětlení a aby prostory byly flexibilně dělitelné pro jednotlivé nájemce.

Strategické umístění areálu s výbornou dostupností do centra Bratislavy a nadstandardní moderní kancelářské budovy již přilákaly významné klienty, jako jsou například: Penta Investments, Lenovo, Deloitte, Privat Banka, Bauermedia, Sauter, Dalkia, OHL, Broker Investments, Dovera, Terra Medica, Drive, Rede, ProCare, Shell a další.   Projekt Digital Park je již ze 70% pronajatý.

REKLAMA

Architektonickému dílu Digital Park byla udělena Cena Dušana Jurkoviča 2009, prestižní cena za architektonickou a urbanistickou tvorbu, která se uděluje realizovanému projektu, jež přispívá ke zvýšení úrovně architektonické tvorby na Slovensku. Cenu uděluje Spolek architektů Slovenska. V jubilejním 45. ročníku mezinárodní porota poprvé ocenila dílo zahraničních autorů (Česká republika) a zdůraznila jeho přínos v kontextu současného architektonického dění.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj fincentrum hypoindexu

%6.34 Aktuální výše Hypoindexu

3.39%

3.81%

4.14%

4.52%

4.62%

4.88%

5.33%

5.71%

6.24%

6.28%

6.23%

6.2%

6.31%

6.34%

6.34%
Historie vývojeDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.