Neděle 25. července. Svátek má Jakub.

EKOSPOL blahopřeje svému zaměstnanci k bronzu z mistrovství Evropy

06.06.2012 12:06 Tisková zpráva: EKOSPOL

Velký úspěch zaznamenali čeští taekwondisté na mistrovství Evropy 2012, které se konalo ve dnech 13.-22.5.2012 v bulharské Sofii. Česká výprava čítala 49 závodníků a mezi 32 státy se v celkovém hodnocení nakonec umístila na skvělém čtvrtém místě. Šampionát zakončili čeští reprezentanti s celkovým skóre 16 zlatých, 19 stříbrných a 21 bronzových medailí.

Jedním z klíčových členů české výpravy byl i Roman Havlíček (27), jinak též zaměstnanec společnosti EKOSPOL a.s. a vedoucí manažer projektu Panorama Kyje II. Svým individuálním výkonem získal bronz v kategorii jednotlivců ve sportovním boji. Jako člen seniorské mužské reprezentace se také podílel na čtyřech dalších týmových triumfech – zlato získal český mužský tým v kategorii technických sestav, dvě stříbra v silovém a speciálním přerážení a bronz ve sportovním boji v kategorii týmů.

„Jménem svým i všech zaměstnanců bych Romanovi rád poděkoval za skvělou reprezentaci České republiky a poblahopřál mu ke skvělému úspěchu. Je vidět, že touha být v něčem nejlepší a sáhnout si na absolutní vrchol je mu vlastní nejen v práci, ale i ve volném čase,“ říká Evžen Korec, generální ředitel a předseda představenstva EKOSPOL a.s.

Přes den rovná cihlu k cihle, po večerech je přeráží holýma rukama

Rodák z Českých Budějovic Roman Havlíček se Taekwon-Du aktivně věnuje od svých 10 let a již od juniorů sbírá medaile na velkých mezinárodních akcích.

Jak ale zvládá zodpovědnou práci a vrcholový sport? „S trochou nadsázky lze říci, že cihly mě provázejí vlastně celý život. Jako vedoucí manažer projektu dennodenně dohlížím na výstavbu bytových areálů a na to, aby každá cihla byla tam, kde být má. Ve volném čase pak cihly přerážím holýma rukama,“ směje se Roman Havlíček a dodává: „Je to i dobrá terapie – když mě v práci někdo naštve, nemusím pro volnou cihlu daleko.“

Český seniorský tým v Taekwon-Do ITF patří již 8 let k absolutní světové špičce. Sečteme-li získané medaile z posledních čtyř světových šampionátů, pak je Česká republika dokonce nejúspěšnější zemí vůbec. Je jen škoda, že Taekwon-Do ITF není řádným olympijským sportem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *