Středa 12. prosince. Svátek má Simona.

EKOSPOL: jediný developer podruhé mezi stovkou nejstabilnějších českých firem

21.06.2011 09:06 Tisková zpráva: EKOSPOL

Hodnocení ČEKIA Stability Award vyjadřuje nezávislý pohled na finanční a nefinanční bonitu firmy. Vyjadřuje její současný stav a finanční situaci, a to včetně predikce rizika jejího úpadku.

Ratingový stupeň AAA Excelentní, který společnost EKOSPOL opakovaně získala, pak náleží pouze „stabilním společnostem s vysokou pravděpodobností spolehlivého plnění závazků z obchodního styku, vysokou pravděpodobností návratnosti investic, nízkým či nulovým úvěrovým rizikem a nulovým rizikem úpadku.“

EKOSPOL se tak již podruhé zařadil mezi nejsilnější české firmy ze všech hospodářských odvětví, do společnosti renomovaných leaderů trhu, jakými jsou např. ČEZ, Dalkia, Siemens, T-Mobile, AVG Technologies a další.

Mezi stovkou nejlepších znovu pouze jediný developer

Prestiž hodnocení ČEKIA Stability Award 2010 ještě umocňuje fakt, že EKOSPOL je jediným developerem v České republice, který do žebříčku 100 nejstabilnějších firem pronikl. Podle Evžena Korce, generálního ředitele a předsedy představenstva společnosti EKOSPOL, je v pořadí již druhý úspěch v posledních dvou letech oceněním špičkové práce všech zaměstnanců a zároveň potvrzením, že dlouhodobý a stabilní rozvoj firmy nelze financovat na dluh.

Po téměř deseti letech realitního boomu si kladu otázku, jak je možné, že mezi stovkou nejsilnějších českých firem figuruje pouze jediný developer. Když se ale podívám na seznam oceněných, pak v drtivé většině jde o společnosti, které pouze nevydělávají peníze, ale naopak vytvářejí hodnotu a svou pozici dlouhodobě budují,“ říká Evžen Korec. „Rychle postavit a prodat, vydělat stovky milionů a hned je ze společnosti odčerpat, to dokázal v době boomu každý. Ale vytvářet dlouhodobou hodnotu a všechny zisky znovu investovat, a to i v době krize, dokáže jen stabilní a silná společnost,“ dodává.