Čtvrtek 21. března. Svátek má Radek.

Emisi hypotečních zástavních listů Hypoteční banky kupují opět klienti ČSOB Privátního bankovnictví

25.01.2012 12:01 Tisková zpráva: Hypoteční banka

Emise tak navazuje na první exkluzivní emisi HZL pro klienty ČSOB Privátního bankovnictví, která se uskutečnila v červnu loňského roku, kdy byl k dispozici balík v objemu 1 miliardy korun. Tato emise se setkala s velkým úspěchem a během několika dnů byla prodána.

„Hypoteční zástavní listy jsou bezpečným a vyhledávaným doplňkem našeho investičního portfolia,“ říká Martin Kosobud, výkonný ředitel ČSOB Private Banking. „Vzhledem k jejich úspěchu u našich klientů jsme se rozhodli tyto zajímavé investiční příležitosti zopakovat i letos,“ dodává.

Hypoteční banka je největším emitentem HZL na českém trhu. Její emisní aktivita trvá od roku 1996, kdy Hypoteční banka jako první na trhu získala k vydávání HZL licenci. Hypoteční zástavní listy se od té doby staly vyhledávaným zdrojem financí i pro další bankovní domy a pro klienty zajímavou alternativou k jiným investičním nástrojům. Od roku 1996 Hypoteční banka vydala HZL v celkovém objemu 144,1 mld. korun, z toho splaceno bylo 55,39 mld. korun.

„Zájem klientů ČSOB Privátního bankovnictví o emisi HZL nás velmi potěšil, potvrzuje to dobré jméno Hypoteční banky jak v rámci skupiny ČSOB, tak na finančním trhu. Věříme, že klientům přinese i tato druhá emise výborné zhodnocení jejich investice,“ říká Martin Vašek, člen představenstva a náměstek generálního ředitele pro věci finanční Hypoteční banky.