EUR 24.480

USD 24.828

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 17.2 %

EUR 24.480

USD 24.828

01. 02. 2012

0 komentářů

Equa bank se pouští naplno do refinancování hypoték

 


 

 

Nabídka Equa bank bude zajímavá hlavně pro ty, kterým končí v nejbližších měsících fixace úroků u stávající hypotéky.

Podle našich odhadů končí úroková fixace v Česku každý rok přibližně 180 tisícům klientů. Nejčastěji lidé fixují úroky na pět let a na druhém místě je pak tříletá fixace,“ 
vysvětluje Ondřej Hák, ředitel oddělení hypoték Equa bank. 
„Právě to jsou klienti, na které se zaměříme a kterým budeme nabízet výhodnější podmínky, než mají teď u svých bank. Stejně tak jsme to udělali u spořicích účtů. Nabídli jsme lidem výhodnější podmínky a lepší úroky, než mají tradiční banky.“

REKLAMA

 

·        
V průměru nabídne Equa bank klientům přibližně o půl procenta nižší úrokovou sazbu, než jakou dostanou od své stávající banky.
Přesná úspora bude vždy záležet na konkrétní hypotéce, ale nízké úrokové sazby Equa bank nejsou podmíněny řadou dalších výdajů, zejména poplatkem za vedení běžného účtu nebo za pojištění, které mohou být v řádu stovek korun měsíčně a které jiné banky běžně klientům účtují. Na nejnižší úrokové sazby refinancovaných i nově zřízených hypoték dosáhne u Equa bank přibližně třetina klientů, zatímco u jiných bank není neobvyklé, že na nejnižší sazbu dosáhne méně než 10 % z nich.

 

·        
Každý, kdo si založí u Equa bank hypotéku nebo si ji nechá u Equa bank refinancovat, dostane od banky na svůj účet 5 000 korun
(nabídka platí pro klienty, kteří požádají o refinancování či novou hypotéku do konce letošního března a do konce září uzavřou smlouvu o úvěru).

 

REKLAMA

  • Klient, kterému končí fixace úroku např. až v létě, může přijít se svou hypotékou na bydlení do Equa bank už teď, a tím si zajistí na léto refinancování s nízkou úrokovou sazbou (od 3,39 % p.a.).  
    Klient tak bude mít jistotu nízkých úroků z letošního jara, a už teď na jaře se tak smluvně zajistí proti růstu sazeb v dalších šesti měsících. Jejich růst hrozí vzhledem k tomu, že aktuální sazby hypoték útočí na historická minima. Při sjednání hypotéky v předstihu neúčtuje banka žádný poplatek za její uzavření. Sjednání hypotéky je zdarma.

 

„Klienti v Česku mají často pocit, že u banky, kde mají hypotéku, musejí zůstat navždy. Ale to není pravda.
Přejít s hypotékou k jiné bance, která jim nabídne lepší podmínky, je vcelku jednoduché, a lidé tak mohou ušetřit i desítky tisíc, jen na to nejsme zatím zvyklí,“
doplňuje Ondřej Hák. Equa bank cílí především na klienty starší třiceti let, kteří už mají hypotéku u některé ze současných bank, nejsou spokojení s tím, že platí moc peněz na poplatcích a úrocích, a chtěli by ušetřit. „Tito klienti jsou velmi často nespokojení s tím, jak k nim jejich stávající poskytovatel hypotéky přistupuje. Máte-li hypotéku, zkuste se zeptat své hypoteční banky půl roku předem, jak vysokou úrokovou sazbu vám za půl roku nabídne. Zpravidla jsou banky ochotné snížit sazby až v okamžiku, kdy začne klient tvrdě vyjednávat nebo z banky odcházet. Tohle my dělat nebudeme. Každý klient bude vždy přesně vědět, co ho čeká

a na jaké úroky dosáhne.

Každý si může spočítat přesnou úsporu při refinancování své hypotéky ve
speciální
hypoteční kalkulačce
.Příklad: Kolik je možné refinancováním u Equa bank ušetřit

REKLAMA

Rodina se dvěma dětmi si před pěti lety vzala na koupi bytu hypotéku na dvacet let ve výši 1 800 000 Kč s úrokem 4,3 % a měsíční splátkou 11 194 Kč. Nyní končí fixace, zbývá jim splatit 1 483 057 Kč a rozhodnou se, že přejdou k Equa bank, která nabízí úrok 3,39 %. Nově bude rodina splácet u Equa bank každý měsíc jen 10 522 Kč. Měsíčně tak ušetří 672 korun a za pět let fixace se úspora vyšplhá na 40 320 Kč. Za 15 let se úspora může takto ještě 

 

Máte daleko do pobočky? Navštíví vás hypoteční makléř.

 

Equa bank má aktuálně 13 poboček (čtyři v Praze, tři v Brně, dvě v Ostravě a po jedné v Mladé Boleslavi, Plzni, Liberci a v Hradci Králové). Klienti, kteří nemají pobočku přímo ve svém okolí, nás mohou kontaktovat na klientské lince 800 500 900 a operátor jim zprostředkuje schůzku s hypotečním makléřem v místě, kde se jim to bude hodit. Banka předpokládá, že přibližně třetinu smluv s klienty uzavře na svých pobočkách a dvě třetiny prostřednictvím hypotečních makléřů.

 

Stejná nabídka i pro neúčelové hypotéky

 

Neúčelové hypotéky, které mají podobná pravidla jako spotřebitelské úvěry a lidé je používají na nákup automobilů, vybavení domácností i k pokrytí nákupů běžné spotřeby, tvoří v ČR přibližně 7 % trhu hypoték. Pro neúčelové hypotéky platí obdobné podmínky jako pro účelové hypotéky (smluvní zajištění aktuální úrokové sazby až na půl roku dopředu a finanční bonus 5 000 Kč).  
„V Česku mají zatím neúčelové hypotéky proti západním ekonomikám jen minimální využití. U nás je lidé nejvíce používají na konsolidaci dražších spotřebitelských půjček, na vybavení domácnosti nebo nákup auta. V ekonomikách s delší tradicí hypotečního úvěrování se ale spíš používají na úhradu školného, výdaje spojené se zdravotní péčí nebo sociálními službami,“ upozorňuje Ondřej Hák.

 

S nabídkou neúčelových hypoték chce být Equa bank také atraktivní alternativou pro živnostníky a ostatní malé podnikatele.
Neúčelová hypotéka je velmi zajímavou alternativou jak k provoznímu financování, tak k financování rozvoje podnikání. Důležité pro klienta je, že dostává k dispozici prostředky s dlouhodobou splatností.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj fincentrum hypoindexu

%6.2 Aktuální výše Hypoindexu

2.67%

2.84%

3.14%

3.39%

3.81%

4.14%

4.52%

4.62%

4.88%

5.33%

5.71%

6.24%

6.28%

6.23%

6.2%
Historie vývojeDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.