Pátek 14. prosince. Svátek má Lýdie.

Eurodražby.cz zrealizovaly nejvíce nedobrovolných dražeb

06.04.2011 10:04 Tisková zpráva:

V roce 2010 se v České republice uskutečnilo celkem 785 nedobrovolných dražeb, přitom v roce 2009 jich bylo pouze 150. Důvodem tohoto značného nárůstu je zejména stoupající počet nesplácených hypotečních úvěrů.

Společnost Eurodražby.cz očekává, že i v letošním roce počet nedobrovolných dražeb poroste. „Na rozdíl od úvěrových a kreditních společností, které možnosti nedobrovolných dražeb již maximálně využívají, bankovní instituce při vymáhání pohledávek teprve v současné době začínají objevovat možnosti a výhody, které jim nabízí dražby ve srovnání s exekučním řízením. Předpokládám tedy, že zejména ve druhé polovině roku 2011 začnou i banky ve větší míře využívat dražební systém,“ říká Radim Hasman, člen představenstva Eurodražby.cz.

Tento fakt potvrzuje i Karel Suchý, vedoucí oddělení regionální centra z České spořitelny, se kterou Eurodražby.cz spolupracují již sedm let: „Dražby nemovitostí představují nejrychlejší cestu, jak efektivně vyřešit naše pohledávky. Navíc i cena, za kterou se nemovitost prodá prostřednictvím dražby, je pro nás, ale i pro klienta, velmi často mnohem výhodnější.

Dražby začínají být stále zajímavější i pro kupující, kteří hledají cestu, jak rychle a bezpečně pořídit nemovitost. „Kupující se nedobrovolných dražeb občas zbytečně obávají. Právně je přechod vlastnictví v dražbě mnohem bezpečnější, než klasickou kupní smlouvou,“ ujišťuje Radim Hasman a dodává: „Pokud si zvolí správného dražebního partnera se zkušenostmi a kreditem získaným počtem úspěšných dražeb, je to rozhodně zajímavá cesta, jak nemovitost pořídit.“