Středa 16. ledna. Svátek má Drahoslav.

Fincentrum zprostředkovalo v roce 2010 hypotéky za 6 mld. Kč, meziročně se počet zprostředkovaných hypoték zdvojnásobil

28.02.2011 09:02 Tisková zpráva:

Podíl společnosti Fincentrum na hypotečním trhu v ČR roste výrazně rychleji, než samotný trh. Podle předběžných statistik portálu Hypoindex.cz narostl meziročně český trh hypoték o více než 13 % na celkových 84 miliard korun. Banky zapojené do projektu Fincentrum Hypoindex poskytly v roce 2010 více než 50 tisíc hypotečních úvěrů.

Poradci Fincentra dokázali využít oživení zájmu spotřebitelů o investice do nemovitostí i klesajících úrokových sazeb, které se opět přiblížily k hranici čtyř procent. Díky možnosti připravit pro klienta různé scénáře financování, díky časové flexibilitě a skutečné znalosti problematiky osobních financí patří naši poradci k nejvyhledávanějším partnerům spotřebitelů při řešení financování investic do nemovitostí,“ uvedl Petr Stuchlík, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Fincentrum.

Segment hypotečních úvěrů přitom není jediným, ve kterém vykázalo Fincentrum v loňském roce významný růst. Počet sjednaných smluv o stavebním spoření se zvýšil i přes snížení státní podpory o 115 % na přibližně 7 700. Čerpané úvěry ze stavebního spoření zprostředkované poradci Fincentra se zvýšily o 90 % na 579 milionů korun.