EUR 24.635

USD 25.534

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 17.2 %

EUR 24.635

USD 25.534

08. 04. 2008

0 komentářů

Subjekty:
FINEP HOLDING

FINEP jako první developer v novodobé české historii postaví celé nové město

 


 

Atraktivní rezidenční projekty, špičková administrativní centra, centrální náměstí, obchody, restaurace, školky, sportoviště, nové parky – to vše posouvá hranice city developmentu v České republice na úroveň výstavby nových městských částí světových metropolí, jako je La Défense v Paříži, Docklands v Londýně nebo hamburské Hafen City.

Území na okraji pražských Stodůlek o rozloze 375 000 m2 bude disponovat nejen strategickým umístěním díky vlastní stanici metra, ale především kompletní občanskou vybaveností.

„Projektu předcházely mnohaleté intenzivní přípravy a studie na kterých se podílela odborná i laická veřejnost. K projektu proběhla a stále probíhá celá řada workshopů a diskusních setkání za účasti předních českých architektů, urbanistů a odborníků“, uvedl Jiří Pecháček, generální ředitel společnosti FINEP.

První bude Britská čtvrť

Architektonicky odlišné a originální objekty v sobě v rámci celého projektu skryjí na 10 000 nových bytů v nejrůznějších dispozicích, stylech a materiálech od velkých bytových domů až po menší vila domy. V první etapě výstavby, která bude dokončena v roce 2010, vznikne moderní residenční Britská čtvrť s 300 novými bytovými jednotkami, z nichž každá bude skutečný unikát. Britská čtvrť vytvoří uzavřený areál s parkem s vodní plochou v podobě jezírka a dětským hřištěm ve své centrální části.

„Jsem rád, že právě v Praze 13 vznikne nová moderní čtvrť. Myslím, že se podařil projekt, který klade velký důraz na kvalitu životního prostředí,“ řekl starosta městské části Praha 13 David Vodrážka.

REKLAMA

Dominantou bude diamant

V několika nových administrativních centrech vznikne více než 100 000 m2 moderních pronajímatelných ploch. Chybět nebudou ani atraktivní obchody a služby. Dominantou se stane 10 podlažní objekt ve tvaru diamantu. Administrativní část zpříjemní zelené klidové zóny uvnitř vnitrobloků s nejrůznějšími vodními plochami s protékající říčkou.

Unikátní japonská zahrada

Jedinečnost projektu se skrývá také v unikátním centrálním náměstí plném restaurací, kaváren a obchodů, které bude přirozeně navazovat na nový centrální park. Několik desítek tisíc metrů čtverečních zeleně, tisíce dřevin a vzrostlých stromů  vytvoří klidovou zónu doplněnou o ojedinělou japonskou zahradu.

Japonská zahrada představuje symbolický pochod cesty z hor do údolí. Krajina parku se začne postupně od jihu k severu měnit. Od jižního udržovaného anglického trávníku, přes pole z oblázků do ovocného třešňového sadu s podrostem trávníku. Po dřevěné palubě se ocitnete ve smíšeném listnatém lese. Kolem vody projdete do březového háje a přes další palubu z borového dřeva pokračujete jehličnatým lesem nahoru přes suťové pole až do pásma kosodřeviny, “ uvedl hlavní architekt projektu – Jan Kerel z ateliéru AHK architekti.

REKLAMA

Časový plán výstavby:

Západní město vznikne postupně v několika fázích, rozdělených do etap. V rámci jednotlivých etap FINEP předpokládá uvést na trh každý rok novou čtvrť. V roce 2008 bude zahájena výstavba Britské čtvrti a čtvrti Administrativních objektů.

Západní město v číslech – 1. fáze projektu:

Ø  Rozloha pronajímatelných ploch – více než 100 000 m 2

REKLAMA

Ø  Rozloha bytových ploch – 40 000 m 2  

Ø  Rozloha zeleně – 75 000 m 2  

Ø  Předpokládaný termín dokončení 1. fáze projektu– rok 2012

Ø  Celková rozloha první fáze projektu – 14 hektarů

Ø  Předpokládaná výše investic – 6 mld. CZK

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj fincentrum hypoindexu

%6.23 Aktuální výše Hypoindexu

2.61%

2.67%

2.84%

3.14%

3.39%

3.81%

4.14%

4.52%

4.62%

4.88%

5.33%

5.71%

6.24%

6.28%

6.23%
Historie vývojeDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.