EUR 25.415

USD 22.509

REPO sazba ČNB 2.75 %

Inflace 5.8 %

EUR 25.415

USD 22.509

06. 11. 2014

Subjekty:
FINEP HOLDING

FINEP na Slovensku staví svůj tisící byt, svou přítomnost posílil ale také koupí administrativního centra

 


 

„Slovenský realitní trh, především v oblasti Bratislavy se dynamicky rozvíjí a na mapě společnosti FINEP patří mezi tři pečlivě vybrané lokality, kde dosud působíme – kromě Prahy se jedná navíc ještě o mongolský Erdenet, ve kterém aktuálně připravujeme předání prvních 126 dokončených bytů. “ říká Tomáš Pardubický, generální ředitel společnosti FINEP.

Lokalita Jégého alej patří mezi nejperspektivnější oblasti pro bydlení v Bratislavě, mimo jiné proto, že je nedaleko centra, obsahuje kvalitní síť obchodů a celá čtvrť se nachází v zeleni. „Dosud jsme realizovali 3 etapy výstavby a díky zahájené čtvrté etapě se dostáváme na jeden tisíc postavených bytů. První tři etapy přitom byly velmi rychle vyprodány – mnoho bytů již v předprodeji – a podobný zájem očekáváme také nyní,“ upozorňuje Pardubický. 

Polyfunkční objekt Jégého alej 4 je posledním objektem, který v komplexu vznikne. Projekt obsahuje 194 bytů a apartmánů, umístěných ve dvaceti podlažní budově. Všechny byty mají svou vlastní terasu a především z vyšších pater poskytují jedinečný výhled na slovenské hlavní město.  

„Bratislava je pro nás velmi zajímavou lokalitou, která má z hlediska dalšího rozvoje velký potenciál – bydlení zde totiž vyhledávají nejen místní obyvatelé, ale stále častěji také například obyvatelé nedaleké Vídně. Díky rozvoji Slovenska je projekt Jégého alej oblíbená také mezi manažery, kteří do Bratislavy přijíždí za prací,“ říká Tomáš Pardubický. 

REKLAMA

Od doby svého vstupu na Slovensko (v roce 2007) FINEP postavil a úspěšně prodal již 736 bytů. 

Další posílení FINEP na Slovensku – koupě OC Atrium

Svou přítomnost na Slovensku, respektive v Bratislavě, společnost FINEP posílila před několika týdny také nákupem obchodního domu Atrium. Ten již od roku 2003 nabízí na čtyřech podlažích 4 200 m2 prodejních a kancelářských prostor. Své obchody zde mají značky světových jmen, jakými jsou Villeroy Boch, Divendoor, Ambiente, Merito, Sedia, Wemal a další.

Cena transakce činila 2,5 mil. Euro. Uvedená investice zapadá do strategie budování menšího portfolia výnosových nemovitostí v rámci skupiny FINEP. „Pozitivum nemovitosti vidíme v kvalitním architektonickém a stavebně technickém provedení stavby a jejím umístění nedaleko Bratislavské obchodní lokality AU PARK. Máme jasnou představu, v jakém stavu se nachází developerský trh v Bratislavě a jeho stávající pozitivní rozvoj bude mít v dohledné době kladný dopad i na navazující obory, jako je nábytkářský průmysl. Investici do obchodního domu s těmito nájemci vidíme jako bezpečnou a stabilní.“, říká Ing. Pavel Rejchrt, předseda představenstva FINEP SK a.s.

Vstoupit do diskuze Žádný příspěvek

Vývoj fincentrum hypoindexu

%2.54 Aktuální výše Hypoindexu

2.11%

2.07%

2.02%

1.98%

1.96%

1.94%

1.93%

1.94%

1.98%

2.06%

2.13%

2.23%

2.32%

2.43%

2.54%
Historie vývojeDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.