EUR 24.730

USD 22.807

REPO sazba ČNB 5.25 %

Inflace 2.9 %

EUR 24.730

USD 22.807

02. 03. 2009

0 komentářů

Subjekty:
FINEP HOLDING

FINEP: Současná situace na realitním trhu nabízí zajímavé investiční příležitosti

 


 

Ve světle prohlubující se finanční krize se developeři potýkají se stále většími problémy při realizaci své základní podnikatelské činnosti. Na nižší poptávku po bydlení a celkové negativní ekonomické vyhlídky zareagovaly banky zpřísněním podmínek při poskytování finančních prostředků na nové stavební projekty. Důsledkem toho je odložení či dokonce zrušení řady developerských projektů. Společnost Avant Fund Management přišla s plánem na pomoc developerům v oblasti rezidenční výstavby, a to prostřednictvím svých fondů kvalifikovaných investorů.

„V letošním roce bude pro developery obtížné zajistit pokračování svých projektů. Problémem je nejen získat peníze na financování, ale také se jakkoliv rozvíjet v rámci nezbytných prodejů rezidenčního bydlení. Fondy, které jsme vytvořili, jsou strukturovány tak, aby developeři mohli pokračovat ve svých projektech a naši investoři dosáhli vysoké návratnosti kapitálu, a to bez developerského rizika. Naše hlavní fondy nabízejí rozdílné investiční přístupy odpovídající rozdílným záměrům našich klientů, tedy finančních skupin i plně kvalifikovaných individuálních investorů,“ říká obchodní ředitel Avant Fund Management Jarrod Epps.

„Více než kdy v minulosti je důležitá hluboká znalost středoevropského trhu. Ten poprvé od svého vzniku čelí výraznému poklesu poptávky, opatrnost je tedy zcela zásadní. Při dnešním dramatickém propadu akciových trhů ale vhodně vybraná investice do nemovitostí nabízí vynikající dlouhodobý ziskový potenciál, především ve světle výrazného převisu poptávky, který v blízké budoucnosti očekáváme,“ dodává Jarrod Epps.

REKLAMA

Investiční společnost Avant Fund Management nabízí následující investiční fondy:

AVANT PURE YIELD FUND

Konzervativní fond zaměřený především na investice do rezidenčního bydlení. Zaměřuje se na dokončené projekty a nabízí bezpečný výnos z pronájmu

REKLAMA

a dlouhodobého růstu cen nemovitostí, a to při nízkém profilu rizika. Fond kombinuje stabilní možnosti příjmu s potenciálem návratnosti investice dostupné dříve pouze za cenu převzetí developerského rizika. Cílem fondu jsou investice s ročním výnosem alespoň 17 % IRR v období pěti let.

AVANT EDGE FUND

Fond Avant Edge Fund nabízí smíšený profil rezidenčních investic od akvizic dokončených projektů až po nedokončené projekty. Spojuje krátkodobé prodeje a dlouhodobý profit z držení nemovitostí. Fond používá inovativní přístup, který investorům nabízí výjimečný zisk a developerům pomáhá vyrovnat se s obtížnými podmínkami na současném realitním trhu. Cílem fondu jsou investice s ročním výnosem alespoň 25 % IRR v období pěti let.

AVANT OPPORTUNITY FUND

Investiční společnost Avant Fund Management sestavila spolu se společností FINEP Holding SE účelový fond zahrnující rezidenční jednotky ze čtyř aktuálně nabízených projektů, včetně dvou nedokončených developerských projektů společnosti FINEP v blízkosti pražského metra. Struktura investic fondu nezahrnuje developerské riziko či angažovanost kapitálu před dokončením výstavby, přičemž kombinace prodejů jednotek před dokončením a dlouhodobých nájemních strategií portfolia nabízí při konzervativním pojetí roční výnosy ve výši 28 % IRR v období pěti let.

Fondy kvalifikovaných investorů (investiční fondy ve formě akciových společností) jsou speciální fondy, které jsou určeny pro takzvané kvalifikované investory. Okruh kvalifikovaných investorů se neomezuje pouze na finanční a pojišťovací společnosti, ale také na právnické a fyzické osoby mající zkušenosti s obchodováním s daným druhem aktiv.

Avant Fund Management byl založen jako nezávisle operující finanční organizace stoprocentně vlastněná FINEP Holding SE, největším rezidenčním developerem v České republice. Díky tomu, že fondy společnosti Avant jsou registrovány a regulovány Českou národní bankou, dosáhnou investoři pouze nízkého pětiprocentního zdanění všech zisků plynoucích z fondu.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.52 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%
Historie vývoje

 

 Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.