Středa 19. prosince. Svátek má Ester.

FINEP získal Vodafone. Rozhodla ekologie

11.07.2011 01:07 Tisková zpráva: FINEP HOLDING

„City West splňuje tři základní parametry: za a) poskytuje moderní kanceláře s veškerým zázemím potřebným pro vytvoření kvalitního pracovního prostředí, za b) jde o místo s dobrou dopravní dostupností do centra města a za c) budovy jsou stavěny s ohledem na zvyšující se ekologické nároky klientů,“ říká Tomáš Pardubický, generální ředitel FINEP Holding, SE.

Jeho slova potvrzuje i vyjádření posledního získaného nájemce, Vodafonu, který deklaruje, že jedním z důvodů pro stěhování do City West jsou rostoucí nároky Vodafonu na ekologické parametry sídla. Nová centrála o rozloze kolem 16 tisíc metrů čtverečních bude mít jako jedna z prvních administrativních budov v Praze certifikát LEED (Leadership in Energy and Environmental Design), přičemž díky ekologicky šetrnému chodu operátor dlouhodobě významně ušetří provozní náklady.

City West je administrativní částí projektu Západní Město. Jde o jednu ze tří nejvýznamnějších kancelářských lokalit v Praze. Díky oblíbenosti a rychlosti výstavby tohoto projektu se FINEP stal lídrem na trhu kancelářského developmentu.

„Velmi nás těší další úspěch našeho projektu City West. Potvrdilo se, že patříme mezi nejsilnější hráče nejen na českém kancelářském trhu, ale i v regionu střední Evropy. Za poslední dva roky se nám podařilo úspěšně pronajmout více
než 90 000 m2 kancelářských ploch a prodat dvě budovy ,“ říká  Tomáš Pardubický, generální ředitel FINEP HOLDING, SE a dodává: „ Do budoucna plánujeme další rozvoj lokality Západního Města a strategický růst do dalších oblastí v Praze.“

Administrativní komplex City West byl v loňském roce oceněn v soutěži Best of Realty. U příležitosti vyhlašování Construction & Investment Journal Award získal ocenění Best Office Development . Siluetě projektu City West dominuje desetipodlažní budova ve tvaru diamantu. Diamant kompozičně vyvažují další administrativní budovy ve tvaru písmene H se zelenými klidovými zónami. Komplex sedmi administrativních kancelářských budov bude mít ve finální fázi celkovou rozlohu 100 000 m2. V současné době v City West pracuje na 3500 lidí.